اجتماعی

همکاری رضاکاران در بدخشان؛ ۱۰ کیلومتر سرک مواصلاتی از برف پاک شد

اداره مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان می گوید که با همکاری موسسه آغاخان و توسط رضاکاران محلی ۱۰ کیلومتر سرک حلقوی ولسوالی های مرزی این ولایت را که بر اثر بارش سنگین برف و باران مسدود شده بود، پاکسازی نموده و راه را برای ترافیک باز کردند.

مولوی محمد اکرم اکبری رئیس مبارزه با حوادث طبیعی طالبان در بدخشان می گوید که در مدت سه روز توسط رضاکاران محلی توانسته اند ۱۰ کیلومتر سرک از ولسوالی اشکاشم الی شغنان را پاک کاری کنند.

آقای اکبری اضافه می کند که راه های مواصلاتی اکثر ولسوالی های بدخشان بشمول «کوتل آغرده» که ولسوالی شهدا را به ولسوالی شغنان وصل می نماید مسدود می باشد.

او همچنین از مسدود بودن سرک حلقوی ولسوالی دروازها (بالا و پایین)، ولسوالی راغستان و کوهستان در اثر برف باری های اخیر خبر داده و تصریح می کند که به زودی کار پاکسازی این راه های مواصلاتی نیز آغاز می گردد.

رئیس مبارزه با حوادث ولایت بدخشان می افزاید که این اداره توانسته است برای ۸ خانواده که اعضای فامیل خود را در اثر حوادث طبیعی در ولسوالی های راغستان و کوفاب از دست داده اند ، مساعدت های نقدی نماید.

در همین حال باشندگان ولسوالی های دوردست این ولایت می گویند که باید مقامات طالبان به مشکلات مردم دور دست توجه بیشتر کنند، زیرا بارش برف و باران راه های مواصلاتی آنان را از مدت دو ماه به اینسو مسدود نموده و آنان نمی توانند اطفال مریض خود را به مرکز انتقال دهند.

آنان می افزایند که ده طفل آنان به علت مسدود بودن راه های مواصلاتی و نبود کلینیک معیاری در آغوش خانواده شان جان باخته اند.

از پاک کاری ۱۰ کیلومتر سرک ولسوالی های مرزی در حالی خبر داده می شود که مرض سرخکان در بدخشان در حال گسترش بوده و طالبان نیز چندی پیش جان باختن ۷۴ طفل را در اثر این مریضی تایید کردند.

بیشتر این اطفال به دلیل بندش راه های مواصلاتی و نبود درمانگاه های معیاری در ولسوالی های دور دست ولایت بدخشان جان باختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا