• انتشار: 2 سپتامبر 2015
  • ساعت: 16:48
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 2177
پرینت

همزمان با شروع استخراج معدن مس عینک لوگر، آثار باستانی این ولایت نیز بیرون آورده می شود

مقامات وزارت اطلاعات و فرهنگ می گویند که همزمان با شروع کار استخراج معدن مس عینک در ولایت لوگر، آثار باستانی از مناطق اطراف این معدن نیز بیرون آورده می شود.

همزمان با بازدید برخی مقامات بلند پایه وزارت اطلاعات و فرهنگ و وزارت معادن و پترولیم از معدن مس عینک و آثار باستانی ولایت لوگر، این مقامات تاکید کردند که تلاش های بسیاری از سوی دولت صورت گرفته است تا آثار باستانی این منطقه نیز بیرون آورده شود.

لازم به ذکر است که وجود یک شهر قدیمی و تاریخی به همراه شمار زیادی آثار باستانی در زمان ریاست جمهوری حامد کرزی در این منطقه اثبات شد.

همچنین داوود شاه صبا وزیر معادن و پترولیم در بازدید خود از معدن مس عینک، از سرعت کار شرکت چینی که استخراج این معدن را به عهده دارد انتقاد کرد، و از نماینده این شرکت خواست تا هر چه زودتر این شرکت اقدامات اولیه برای استخراج را شروع کنند.

عبدالباری جهانی وزیر اطلاعات و فرهنگ نیز که در این بازدید حضور داشت گفت، یک تیم باستان شناسی حرفه ای در تلاش است تا آثار باستانی این منطقه را استخراج کنند.

آقای جهانی افزود با استخراج آثار باستانی این منطقه، تسهیلات نیز برای استخراج معدن مس عینک نیز فراهم می شود.

وزیر اطلاعات و فرهنگ کشور استخراج آثار باستانی از این منطقه را نشانه ای غنی بودن فرهنگ و تمدن افغانستان عنوان کرد و از تیم استخراج کننده خواست تا در بیرون آوری این آثار باستانی نهایت دقت و تلاش خود را به کار گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.