فرهنگی هنری

همایشی جهت آشنایی و تبادل فرهنگی و تاریخی میان ولایات کشور برگزار شد

موسسه «اپسو» امروز (سه شنبه ۱۸ عقرب) همایشی را تحت نام «گفتگو و روا داری» جهت آشنایی و تبادل فرهنگی و تاریخی میان ولایات کشور در محل «قلعه اختیارالدین» شهر هرات برگزار کرد.

امیرمحمدی مدیرمسئول موسسه اپسو در ولایت هرات گفت هدف از راه اندازی این همایش آشنایی و تبادله فرهنگی و تاریخی ولایت هرات با دیگر ولایات کشور است.

وی گفت در این همایش ده ها تن از فرهنگیان از ولایات مختلف کشور به شمول قندهار، بامیان، جلال آباد، لغمان و کابل اشتراک کرده اند.

«ولی‌شاه بهره»، مسئول «فرهنگسرای استاد بهره» در شهر هرات نیز در این همایش پیرامون فرهنگ و قدامت تاریخی شهر هرات معلومات داده، و گفت «این ولایت در طول تاریخ مهد علم و فرهنگ بوده و در طول ادوار تاریخ بزرگان زیادی به جامعه فرهنگی کشور تقدیم نموده است.»

مولوی نعیم الحق حقانی، سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در ولایت هرات نیز راه اندازی این چنین همایش ها را برای تبادل فرهنگ و مسایل اجتماعی مفید عنوان کرد و از بانوان نامدار هرات مانند گوهرشاد بیگم در طول تاریخ به نیکی یاد نمود.

آقای حقانی گفت که مسئولان امارت اسلامی طالبان به ولایت هرات به عنوان شهرعلم و فرهنگ توجه ویژه دارند و برای برجسته کردن مشاهیر و بزرگان این ولایت برنامه های موثر و مفیدی را طرح و تطبیق خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا