• انتشار: 21 نوامبر 2018
  • ساعت: 18:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30611
پرینت

هلاکت ۶۵ تروریست خارجی و داخلی در ننگرهار

شصت و پنج تروریست افغانستانی وخارجی وابسته به گروه داعش دریک عملیات ویژه نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار کشته شدند.

به گزارش رها، شصت و پنج تروریست داخلی وخارجی وابسته به گروه داعش دریک عملیات ویژه نظامی درولایت ننگرهار به هلاکت رسیدند.
دراین عملیات نظامی چندین مرکز عمده گروه داعش از زمین و هوا هدف حمله قرارگرفت و با همه وسائلش منهدم شد.
بر اساس گزارشها این عملیات با شرکت صدها نظامی و با حمایت قوای هوایی کشور، برمراکز داعش در ولسوالی ده بالای ننگرهارانجام شد.
یک فرمانده ارشد اردوی ملی درشرق کشور گفته است که دراین عملیات ویژه شصت و پنج تروریست افغانستانی و خارجی کشته شدند.
اوگفت “دراین عملیات از زمین و هوا مراکز عمده داعش را هدف قراردادیم و همه شان را نابود کردیم”
دراین عملیات بخش های زیادی از ولسوالی ده بالا از وجود داعشیان پاکسازی شد.
این فرمانده ارشد اردوی ملی می گوید که هسته مرکزی داعش درافغانستان که در ننگرهار قرار داشت ، ازبین رفته و جنگجویان این گروه به گونه پراکنده دست به فعالیت های “کوچک” می زنند.
در یک خبر دیگر وزارت دفاع ملی از کشته شدن ۵۹ تروریست در جریان عملیات های تصفیوی نیروهای امنیتی ودفاعی در نقاط مختلف کشور خبر می دهد.
بر اساس معلومات دفترمطبوعاتی وزارت دفاع ملی: نیرو های دفاعی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی پلان شده و ۹۴وظایف خاص کوماندویی و ۱۳ ضربه هوائی را به منظور از بین بردن لانه های دشمن در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده و نیروهای هوایی ۸۷ پرواز را به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده که درنتیجه ۵۹ نفر از دهشت افگنان کشته شدند و ۲۴تن زخمی و ۴ تن دستگیر گردیده اند.
این عملیات به حمایت قوای هوائی در ولایات ننگرهار، لوگر، پکتیکا، غزنی، میدان وردک، کندهار، فراه، فاریاب، کندز، بلخ ، نیمروز و هلمند راه اندازی گردیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.