• انتشار: 10 ژانویه 2019
  • ساعت: 13:13
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31532
پرینت

هلاکت ۳۵ جنگجوی طالبان در بلخ و بادغیس

در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در ولسوالی ۴بولگ ولایت بلخ و ولسوالی آب کمری ولایت بادغیس دستکم ۳۵ طالب مسلح کشته و شماری هم زخمی شدند.

به گزارش رها، پلیس بلخ روز پنج‌شنبه (۲۰ جدی) اعلام کرد که ۲۵ طالب مسلح به شمول مولوی بدر، یکی از فرماندهان ارشد طالبان در ولسوالی چهاربولک این ولایت، کشته شدند.

جنرال عبدالرزاق قادری، آمر امنیت پلیس بلخ می‌گوید از چند روز بدینسو درگیری‌های شدید میان نیروهای دولتی و طالبان در چهاربولک ادامه دارد که تلفات سنگین به طالبان، وارد شده‌است.

اما طالبان ادعا کرده‌اند که تلفات سنگین را به نیروهای دولتی وارد کرده‌اند و سه تانک هاموی آنها را، به آتش کشیده‌اند.

همچنین مسئولان محلی در ولایت بادغیس می‌گویند که در نتیجه درگیری بین نیروهای امنیتی و مخالفین مسلح دولت در ولسوالی آب‌کمری این ولایت، ۱۰ جنگجوی طالبان کشته شده است.

جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس با تایید این رویدادها به خبرگزاری آوا گفت، شب گذشته مخالفین مسلح دولت بالای هسته مرکزی ولسوالی آب‌کمری حملاتی را سازماندهی کردند و سعی داشتند تا این ولسوالی را تصرف کنند که با مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شدند.

به گفته آقای جمشیدی، در این درگیری ۱۰ طالب مسلح کشته و ۱۰ تن دیگر زخم برداشتند که در بین کشته‌شدگان سرگروه‌های آنان نیز شامل می‌باشند.

سخنگوی والی بادغیس تاکید کرد: در این درگیری ۶ تن از نیروهای امنیتی شهید و ۱۰ تن دیگر زخم برداشتند.

به گفته وی، عجب گل کاکر، ولسوال آبکمری نیز در این رویداد زخم برداشته است.

طی یک هفته گذشته این دومین حمله طالبان مسلح به مقر نیروهای امنیتی در ولسوالی آب‌کمری ولایت بادغیس می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.