• انتشار: 14 دسامبر 2018
  • ساعت: 22:26
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30918
پرینت

هلاکت ۲۰ جنگجوی طالبان و القاعده در کنر

مقام های محلی در ولایت کنر از کشته شدن ۲۰ جنگجوی طالبان و القاعده در یک حمله هوایی خبر می دهند. به گفته مقامات شماری از فرماندهان ارشد شورشیان نیز در میان کشته شدگان هستند.

به گزارش رها، مقام های محلی کنر امروز جمعه ۲۳ قوس اعلام کردند که در نتیجه حملات هوایی ۲۰ جنگجوی طالبان و القاعده در این ولایت کشته شدند. به گفته مقامات در میان کشته شدگان شش فرمانده مشهور داخلی و خارجی گروه طالبان و القاعده نیز شامل اند. والی کنر گفته است که این حمله شب جمعه در ولسوالی “شولتن” رخ داده است و فردی که در تولید و ساخت بمب و واسکت های انتحاری مهارت داشت، نیز کشته شده است.

عبدالستار میرزاکوال، والی کنر گفت: «این عملیات شبانه از طرف امنیت ملی انجام شد که طالبان و اعضای شبکه القاعده کشته شدند. ۶ قوماندان مشهور خارجی عرب، چچنی و ۱۰ نفر دیگر که از سوات پاکستان به نام مهاجر در کنر زندگی می کردند، نیز شامل کشته شدگان هستند.»

شماری از مردم محل در این حمله زخم برداشته اند. دین محمد صافی، عضو شورای ولایتی کنر در این باره می گوید که این غیرنظامیان در اثر لغزش خانه هایشان، زخم های سطحی برداشته اند: «از خانواده ها هیچ کسی از بین نرفته است، ولی زخمی شده اند. در نزدیکی جایی که بمباران شده، خانه ها در کوه هستند و مقاومت ندارند و مردم زیر خانه شده بودند. ما ساحه را دیدیم، از زیر خاک مردم را کشیده بودند اما مرمی در خانه ها اصابت نکرده بود.»

پس از آنکه شورای امنیت ملی خواستار افزایش حملات تهاجمی برمواضع طالبان شدند حملات بر مواضع این گروه و در نتیجه تلفات طالبان افزایش یافته است و در هفته های اخیر چندین مقام بلند رتبه این گروه در حملات هوایی هدفمند کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.