• انتشار: 3 اکتبر 2018
  • ساعت: 21:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29599
پرینت

هلاکت ۲۰ جنگجوی طالبان در ننگرهار

گروه طالبان تأیید کرده که در حمله هواپیمای بدون پیلوت آمریکایی در ولایت ننگرهار دست کم ۲۰ جنگجوی این گروه کشته شده‌اند.

گروه طالبان با ارسال خبرنامه‌ای تأیید کرده که در حمله هواپیمای بدون پیلوت آمریکایی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار دست کم ۲۰ جنگجوی این گروه کشته شده‌اند.

طالبان مدعی اند که آمریکا در حمایت از گروه داعش اقدام به بمباران جنگجویان آنان کرده است.

ساکنان محل نیز تأیید کرده که از یک هفته تاکنون درگیری شدید میان گروه طالبان و افراد داعش در منطقه “تنگی وزیر” ولسوالی خوگیانی ادامه دارد.

وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که نیروهای اردوی ملی در خوگیانی هر دو گروه شورشی را هدف قرار داده و ۲۰ عضو گروه داعش نیز کشته شده‌اند.

غفور احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان ادعای طالبان را بی‌اساس خوانده و گفت که برای افغانستان تروریست خوب و بد وجود ندارد و چهار رهبر داعش نیز در گذشته هدف قرار گرفته‌اند.

گروه طالبان مدعی شده که عملیات آنان برای پاکسازی داعش است و چندین روستا را از تصرف افراد داعش خارج کرده‌ است.

شمس صافی، ولسوال خوگیانی برخلاف اظهارات وزارت دفاع و طالبان گفت که افراد طالبان در جنگ با شورشیان گروه داعش کشته شده‌اند، نه در حمله هوایی نیروهای خارجی.

او تأکید کرد که در حمله هوایی بامداد امروزچهارشنبه ۱۱ میزان در منطقه نکرخیل دو کارخانه تولید مواد مخدر هدف قرار گرفته است.

ولایت ننگرهار هم‌مرز با پاکستان است و بخش‌هایی از این ولایت از پایگاه‌های اصلی داعش در افغانستان به شمار می‌رود. این ولایت در ماه‌های اخیر شاهد ناامنی‌ها وانفجارهای زیادی بوده که مسئولیت اکثراین حوادث را گروه داعش به عهده گرفته است.

شب گذشته نیز میتینگ انتخاباتی در ولسوالی کامه این ولایت هدف حمله انتحاری قرار گرفته که ۱۴ نفر در این حمله کشته و بیش از ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند.

گروه داعش مسئولیت این حمله را نیز بر عهده گرفت.

گزارش‌های نیز وجود دارد که طالبان برای سرکوب گروه داعش در ولایت ننگرهار جنگجویان خود را از ولایات دیگر به ننگرهار فراخوانده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.