- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

هلاکت ۱۲ تروریست در فراه و فاریاب

به گزارش رها، دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در یک اعلامیه گفته است، طی ۲۴ ساعت گذشته بر در نتیجه عملیات‌های هوایی در منطقه دهک ولایت فراه، ۷ تروریست کشته و  ۳ دیگرشان نیز زخمی شده‌اند.

در این اعلامیه گفته شده است که در یک عملیات دیگر نیروهای امنیتی در ساحه خشک آبه ولسوالی خاک سفید این ولایت، ۲ هراس‌افگن کشته و یک میل کلاشینکوف، یک میل پیکا و یک عراده موترسایکل دشمن تخریب گردیده است.

در یک خبر دیگر، اردوی ملی از پاکسازی بیست قریه در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان ولایت فاریاب از وجود هراس افگنان و کشته و زخمی شدن ۸ تروریست در این ولایت خبر می دهد.

بر اساس خبرنامه قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در نتیجه عملیات ایثار ۱۰، حدود بیست قریه در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان ولایت فاریاب از وجود هراس افگنان پاک‌سازی شده است.

در خبرنامه آمده است: «در یک درگیری میان نیروهای امنیتی و دهشت افگنان طالب در ساحه پوسته‌های قره قول ولسوالی قیصار ولایت فاریاب سه تن هراس افگن طالب کشته شده و پنج تن دیگرشان شدیداً زخمی شده اند».

تورن جنرال احمدزی فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین از آغاز عملیات تهاجمی ایثار ۱۰ به منظور سرکوبی تروریستها و تأمین امنیت ولایات سرپل، شبرغان و فاریاب خبر داده بود.