• انتشار: 16 دسامبر 2018
  • ساعت: 13:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30955
پرینت

هلاکت ۱۲ تروریست در فراه و فاریاب

مقام‌های امنیتی از کشته شدن ۹ تروریست طالبان در ولایت فراه و سه تروریست دیگر در فاریاب خبر داده‌اند.

به گزارش رها، دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در یک اعلامیه گفته است، طی ۲۴ ساعت گذشته بر در نتیجه عملیات‌های هوایی در منطقه دهک ولایت فراه، ۷ تروریست کشته و  ۳ دیگرشان نیز زخمی شده‌اند.

در این اعلامیه گفته شده است که در یک عملیات دیگر نیروهای امنیتی در ساحه خشک آبه ولسوالی خاک سفید این ولایت، ۲ هراس‌افگن کشته و یک میل کلاشینکوف، یک میل پیکا و یک عراده موترسایکل دشمن تخریب گردیده است.

در یک خبر دیگر، اردوی ملی از پاکسازی بیست قریه در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان ولایت فاریاب از وجود هراس افگنان و کشته و زخمی شدن ۸ تروریست در این ولایت خبر می دهد.

بر اساس خبرنامه قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در نتیجه عملیات ایثار ۱۰، حدود بیست قریه در ولسوالی‌های اندخوی و قرغان ولایت فاریاب از وجود هراس افگنان پاک‌سازی شده است.

در خبرنامه آمده است: «در یک درگیری میان نیروهای امنیتی و دهشت افگنان طالب در ساحه پوسته‌های قره قول ولسوالی قیصار ولایت فاریاب سه تن هراس افگن طالب کشته شده و پنج تن دیگرشان شدیداً زخمی شده اند».

تورن جنرال احمدزی فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین از آغاز عملیات تهاجمی ایثار ۱۰ به منظور سرکوبی تروریستها و تأمین امنیت ولایات سرپل، شبرغان و فاریاب خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.