• انتشار: ۲۱ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۵:۱۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30446
پرینت

هلاکت ۱۱۷ تروریست طالب در جاغوری، مالستان و قرباغ

مقامات محلی غزنی گفته اند که تلفات سنگینی به نیروهای طالبان در ساعات گذشته وارد شده و بیش از ۱۰۰ عضو طالبان در جاغوری، مالستان و قربه باغ کشته شده اند.

به گزارش رها، احمدخان سیرت؛ سخنگوی فرماندهی پولیس غزنی، امروز دوشنبه در مصاحبه با رسانه ها در مورد تلفات طالبان در چند ولسوالی غزنی در ساعات گذشته گفت: در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی طی چند ساعت گذشته در برخی از مناطق ولسوالی جاغوری، ۷۰ طالب مسلح کشته شده اند.
سیرت افزود که در درگیری نیروهای امنیتی در ولسوالی مالستان نیز ۴۳ عضو طالبان کشته شدند و همچنین درگیری های ولسوالی قره‌باغ هم منجر به کشته شدن ۴ طالب شد.
به گفته سخنگوی فرماندهی پولیس غزنی، در نتیجه درگیری های ولسوالی مالستان ۲ سرباز نیز شهید شده و ۴ سرباز به علاوه فرمانده پولیس مالستان زخم برداشته اند.
او ادعای طالبان در مورد تصرف ولسوالی مالستان نیز کذب خواند.
از سوی دیگر طالبان نیز با ارسال پیامی به رسانه ها مدعی شده اند که ده‌ها نیروی امنیتی را در ولسوالی‌‌های جاغوری و مالستان، کشته، زخمی یا اسیر کرده اند. آنها همچنین ادعا کرده اند که ولسوالی مالستان را کاملا تصرف کرده اند.
این در حالی است که شهرهای کابل، مزار شریف و غزنی شاهد تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به پروژه نا امن سازی هزاره جات بودند. و مقامات امنیتی و رئیس جمهور برای تأمین امنیت این مناطق پی گیری خواسته های معترضان وعده های دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.