کمک های جامعه جهانی

هلال احمر به یک هزار خانواده در بدخشان مواد غذایی توزیع کرد

مسئولان در ریاست سره میاشت ولایت بدخشان از توزیع کمک های مواد غذایی برای یک‌ هزار خانواده متضرر از جنگ و خشکسالی در ولسوالی‌ های وردوج و یمگان این ولایت خبر می دهند.

حکیم الله حکیمی مسئول بخش حوادث ریاست هلال احمر در ولایت بدخشان امروز (شنبه ۱۸ جدی) گفت که جمعیت هلال احمر افغانی برای یک‌هزار فامیل آسیب دیده ناشی از حوادث جنگ و خشکسالی در ولسوالی‌ های وردوج و یمگان مواد غذایی مساعدت کرد.

آقای حکیمی می گوید که این کمک‌ها شامل ۱۰۰‌ کیلو آرد، ۴۹‌ کیلو برنج سیله، ۲۰ کیلو روغن، ۱۴‌ کیلو لوبیا، ۱۰‌ کیلو بوره، ۲‌ کیلو چای سبز، ۴‌ کیلو نمک و ۲‌ قوطی بیسکویت می ‌باشد.

مسئولان هلال احمر افغانی در بدخشان از ادامه کمک های خود به متضررین جنگ و خشکسالی در این ولایت نیز خبر دادند.

در همین حال باشندگان ولسوالی های وردوج و یمگان ولایت بدخشان از رسیدن کمک هلال احمر افغان در نقاط دور دست این ولایت ابراز خرسندی می کنند، اما تاکید دارند که این کمک ها باید برای متضررین جنگ و خشکسالی در این ولسوالی مقطعی نباشد و باید به شکل دوامدار صورت گیرند.

وردوج و یمگان از ولسوالی های بدخشان هستند که در دوران نظام پیشین طالبان از آن به عنوان سنگر و سرپناه استفاده می کردند و مردم این ولسوالی ها از جنگ های طویل مدت به شدت آسیب دیده اند.

همچنین این کمک ها در حالی صورت می گیرد که به استناد گزارش های متعدد رسانه ها و مردمی، کمک های جامعه جهانی ارسالی به افغانستان به صورت عادلانه توزیع نمی گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا