• انتشار: 7 آوریل 2016
  • ساعت: 21:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8651
پرینت

هفت کارمند وزارت معارف به جرم فساد دستگیر شدند

هفت تن از کارمندان وزارت معارف کشور به جرم اختلاس ۲۶ میلیون افغانی از این وزارت از سوی پولیس کشور بازداشت شدند.

مقامات در وزارت امور داخله کشور می گویند که این هفت کارمند وزارت معارف مبلغ اختصاص یافته برای دو پروژه ساخت مکتب را از این وزارت اختلاس کرده بودند.
صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله کشور گفت علاوه بر این افراد، سه تن دیگر نیز که کارمندان شرکت برق هستند به جرم دریافت پول از برخی شهروندان کابل دستگیر شده اند.
این افراد از به بهانه های مختلف، مبلغ ۷ هزار افغانی را از برخی شهروندان کابل اخذ کرده بودند.
لازم به ذکر است که این افراد در حالی از سوی پولیس کشور دستگیر می شوند که افغانستان همواره در صدر جدول کشورهای با آمار بالای فساد قرار می گیرد.
محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز پس از رسیدن به قدرت وعده سپرده تا اقدامات جدی و مناسبی برای مبارزه با فساد در کشور بردارد و کفت که معضل فساد سبب جلوگیری از رشد و توسعه کشور شده است.
احمد ضیا مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهوری برای حکومت داری خوب نیز هفته گذشته در جریان مراسمی در کابل، مبارزه با فساد را هم طراز با اهمیت مبارزه با تروریسم در کشور عنوان کرد.
آقای مسعود در همین زمینه پیشنهاد کرد تا اصلاحاتی در نظامی قضایی کشور بوجود آید تا بتوان با رشد فساد در کشور مبارزه نمود.
نماینده فوق العاده رئیس جمهوری همچنین پیشنهاد کرد که دولت تمامی چهره هایی را که در سیاست و نظام افغانستان نفوذ دارند اما در فساد نیز دست دارند به نهادهای قضایی کشور معرفی نماید.
چندی پیش افغانستان به عنوان دومین کشور فاسد دنیا انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.