• انتشار: 14 ژانویه 2016
  • ساعت: 00:10
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6074
پرینت
وزیر شهرسازی:

“هفت هزار آپارتمان به ولایات و شهرهای محروم تعلق می گیرد”

مقامات در وزارت امور شهرسازی کشور می گویند که تلاش های خود را در خصوص حل مشکلات توسعه شهری در سراسر کشور و بخصوص در ولایات و مناطقی که در ۱۴ سال گذشته کمتر مورد توجه بودند افزایش داده اند.

در همین راستا، سید سادات منصور نادری وزیر امور شهر سازی کشور روز چهارشنبه به ولایات لوگر و پکتیا سفر کرد تا شرایط شهرها و ولسوالی های این دو ولایت را مورد بررسی قرار دهد و نیازمندی های ساکنان این ولایات را ارزیابی کند.

سید منصور نادری در دیدار خود از ولایت لوگر با حلیم فدایی والی این ولایت و دیگر مقامات بلند پایه این ولایت دیدار کرد و در خصوص موضوعات توسعه شهری این ولایت از جمله توسعه جاده ها، سیستم آبرسانی، توزیع برق، طرح های استراتژیک و ماستر پلان ولایت لوگر به بحث و گفتگو پرداختند.

وزیر امور شهر سازی با اذعان به این موضوع که در ۱۴ سال گذشته، اقدامات مهمی برای توسعه شهری ولایت لوگر برداشته نشده گفت “منابع طبیعی ولایت لوگر باید به طور درست مورد استفاده قرار بگیرد تا این ولایت به یکی از ولایت های کلیدی کشور تبدیل شود.”

آقای نادری افزود که اولویت وزارت امور شهرسازی افزایش ظرفیت سازی ریاست انکشاف شهری ولایت ها و شهر ها می باشد، و توسعه اقتصادی شهرها و ولسوالی ها را در نظر دارد تا از خدمات شهری بهتری برخوردار باشند.

وزیر امور شهرسازی همچنین از تایید قانون توسعه شهری و شهرداری ها توسط دولت استقبال کرد و اظهار امیدواری نمود که نمایندگان مجلس نیز از طرح دولت افغانستان حمایت کرده و آن را تصویب کنند.

سید سادات منصور نادری علاوه کرد که هفت هزار آپارتمان از ۱۰،۰۰۰ آپارتمانی که قرار است توسط چین ساخته شود به ولایات و شهرهای محروم کشور بخصوص پل عمل مرکز ولایت لوگر تعلق خواهد گرفت.

آقای نادری در جریان سفرش به ولایت پکتیا نیز موضوعاتی چون توسعه جاده ها، سیستم آبرسانی، توزیع برق، طرح های استراتژیک و ماستر پلان شهری این ولایت را به همراه ساخت شهرکی برای معلمان، مهاجرین و شهدای ولایت پکتیا مورد بررسی قرار داد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *