• انتشار: 13 جولای 2020
  • ساعت: 12:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45702
پرینت
در بدخشان

۷ نیروی امنیتی در حمله‌ی مشترک گروه های تروریستی کشته شدند

براساس اعلام منابع محلی گروه های تروریستی به طور مشترک و با نزدیک به ۷۹ جنگجو از جمله جنگجویان خارجی شب گذشته بر یک پاسگاه امنیتی در ولایت بدخشان حمله کردند.

منابع محلی در ولایت بدخشان می‌گویند در حمله‌ی تهاجمی مشترک طالبان، القاعده و داعش بر یک پاسگاه امنیتی در مربوطات این ولایت، هفت نیروی پولیس ملی و پولیس محلی کشته شده‌اند.

نیک‌محمد نظری، سخن‌گوی والی بدخشان گفت این حملات شب گذشته (یک‌شنبه، ۲۲ سرطان) بر پاسگاه‌ نیروهای امنیتی در مربوطات ولسوالی ارغنجخواه صورت گرفته است.

آقای نظری همچنان گفت در این حملات، دو نیروی امنیتی دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته‌ی او، در ضدحمله‌ی نیروهای امنیتی، پنج مخالف مسلح دولت نیز کشته و شماری از آنها زخمی شده‌اند.

او علاوه کرد این حمله‌ی مشترک گروه‌های تروریستی با ۷۰ نفر و با حمایت مستقیم جنگ‌جویان خارجی صورت گرفته است.

نظری تأکید کرد حمله بر این پاسگاه امنیتی با رسیدن نیروهای امنیتی کمکی عقب زده شده و در حال حاضر وضعیت ساحه تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.

ولایت بدخشان در شمال‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

مقام‌ها در ولایت بدخشان در حالی طالبان را به تبانی با گروه‌های القاعده و داعش متهم می‌کنند که پیش از این طالبان بارها ارتباط با گروه‌های تروریستی دیگر در افغانستان را رد کرده‌اند.

از سوی هم، براساس توافق‌نامه‌ی صلح امریکا و طالبان که سال گذشته در دوحه، پایتخت قطر به امضا رسید، طالبان توافق کرده بودند که ارتباط‌شان با دیگر گروه‌های تروریستی در افغانستان را قطع می‌کنند، اما براساس آخرین گزارش‌های سازمان ملل و وزارت دفاع امریکا، طالبان هنوز هم با شبکه القاعده ارتباط دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.