• انتشار: 22 جولای 2020
  • ساعت: 14:47
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 46096
پرینت

هفت نفر در انفجار بمب کنار جاده در ارزگان کشته شدند

در انفجار ماین کنار جاده ای هفت نفر به‌شمول فرمانده پولیس ولسوالی خاص ارزگان، فرمانده پولیس محلی در این ولسوالی، فرمانده تولی سوم ارتش، دو سرباز ارتش و دو سرباز پولیس ملی کشته شده‌اند.

منابع محلی در ولایت ارزگان می‌گویند در انفجار یک حلقه ماین کنار جاده‌ای در مربوطات ولسوالی «خاص ارزگان» این ولایت هفت نیروی دولتی به‌شمول سه فرمانده ارشدشان کشته شده‌اند.

زرگی عبادی، سخن‌گوی والی ارزگان می‌گوید این انفجار حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز (چهارشنبه، ۱ اسد) رخ داده است.

آقای عبادی همچنان می‌افزاید موتر حامل نیروهای امنیتی و دفاعی درحالی که از پایگاه ارتش به‌سوی فرماندهی پولیس در حرکت بود، در مربوطات ولسوالی خاص ارزگان با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرده است.

به گفته‌ی او، در این رویداد، هفت نفر به‌شمول دادگل فرمانده پولیس ولسوالی خاص ارزگان، محب‌الله فرمانده پولیس محلی در این ولسوالی، عبدالرشید فرمانده تولی سوم ارتش، دو سرباز ارتش و دو سرباز پولیس ملی کشته شده‌اند.

سخن‌گوی والی ارزگان تأکید می‌کند که این ماین از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در کنار جاده جاسازی شده بود. گروه طالبان اما تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

ولایت ارزگان در جنوب کشور یکی از ولایات ناامن کشور است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی آن حضور و فعالیت گسترده‌ی تروریستی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.