• انتشار: ۲۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۰۲
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 67931
پرینت

هفت فیلمی که تماشای آنها شاید زندگی شما را تغییر دهد

در حالیکه بسیاری از فیلم ها این روزها از جلوه های ویژه به کار می گیرند و غیر واقعی ترین صحنه ها را روی پرده به تصویر می کشند، اما همچنان فیلم هایی ساخته می شوند که تماما بر روایت زندگی های واقعی متکی است و تماشای آن ذهن شما را به دنیایی دیگر می برد.

نمی توان فیلم های زیادی را نام برد که این گونه بر ذهن مخاطب اثر می گذارند، اما در اینجا دست کم به هفت فیلم از این دست اشاره می کنیم که ممکن است نگاه شما را به زندگی تغییر دهد.

فارست گامپ

این فیلم، داستان مردی بالغ اما با ذهنی کودکانه است که هیچ گاه دست از کنجکاوی و خوش بینی های کودکانه اش بر نمی دارد.

در این فیلم، بازی زیبا و ماندگار «تام هنکس» و روایت داستانی جذاب توام با طنزی ساده دلانه و لحظاتی غم انگیز و شبهه بردار، تعادلی کامل برای فیلم برقرار می کند، که شما بلا شک پس از تماشای آن به این فکر خواهید افتاد که «آیا بد نیست کمی کنجکاوی و خوش بینی های کودکانه را در زندگی خود مخلوط کنیم؟»

کلب مشت زنی

جای تعجب است که شما فیلمی را تماشا کنید که مملو از صحنه های خشن، بیخود و سبکسرانه باشد، اما همچنان با شخصیت اول فیلم (اصطلاحی غلط اما مشهور در افغانستان به عنوان «بچه فیلم») نسبت به دیدگاه او در قبال جامعه احساس همذات پنداری داشته باشید.

با توجه به آن که تبلیغ مصرف گرایی در این فیلم به اوج خود می رسد، شاید اما این فیلم ارزش آن را داشته باشد که یک بار دیگر با نگاه دقیق تری آن را تماشا کنید.

نمایش ترومن

یک فیلم کمدی که با ظرافتی خاص و طنزگونه مانند فیلمی اکشن اما با همین تم یعنی «ماتریکس» این سوال را مطرح می کند که چگونه می توان مطمئن شد «این زندگی ما واقعا زندگی خودمان است؟ چگونه بفهمیم که این واقعیت، واقعا واقعیت است؟»

انجمن شاعران مرده

اگر تا حالا به این فکر افتاده اید که آیا ارزش این را دارد که به دنبال آرزوها و بلندپروازی هایتان بروید، پس این شاهکار سینما با نقش آفرینی تحسین برانگیز «رابین ویلیامز» را تماشا کنید.

این فیلم به شما نشان خواهد داد هنگامی که به دنبال به دست یافتن رویاهایتان در زندگی تان هستید، هیچ چیز نباید مانع شما گردد.

درخشش ابدی یک ذهن پاک

همه ما روزی آرزو کرده ایم که ای کاش در برهه ای از زمان کسی را می توانستیم در زندگی مان فراموش کنیم؛ و این دقیقا همان چیزی است که در این فیلم اتفاق می افتد.

یک زوج جوان تصمیم می گیرند که همدیگر را فراموش کنند، و این تصمیم سبب می شود که این دو به تفکری عمیق و ژرف درباره وجودیت عشق و فراموشی عشق شان بپردازند.

رستگاری در شاوشنک

این فیلم کلاسیک را نگاه کنید؛ بدون آنکه حتما با خود فکر کنید این فیلم باید شما را به فکر فرو ببرد. این فیلم چیزی جز قصیده ای کوتاه از زنده نگه داشتن امید در شرایط دشوار نیست و به شما می گوید که چطور می توان در شرایط بسیار سخت، امیدتان را همچنان زنده نگه دارید.

۵۰۰ روز سامر

فیلمی فوق العاده صادق درباره عشق و این که چگونه ما به اشتباه بجای اینکه عاشق شخصیت واقعی طرف مقابل مان باشیم، در خیالات خود از او شخصیتی باب دل خودمان می سازیم و طرف مقابل خود را با آن شخصیت ساخته ذهن خودمان دوست می داریم.

گرچه این فیلم، فیلمی عاشقانه نیست، اما شما را وا می دارد تا به گذشته و روابط عاطفی که در گذشته تجربه کرده اید بیاندیشید؛ و خواهید فهمید که شاید همه ما آدم های رمانتیک ولی بی اراده ای هستیم که وقتی اتفاقات بد برایمان می افتد قادر به دیدن آنها نیستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.