اقتصاد

هفته مالیات در بدخشان؛ ۵۷ فیصد کسر در هدف تعیین شده برای جمع آوری مالیات

مسئولان در اداره مستوفیت طالبان در بدخشان در هفته جمع آوری مالیات در این ولایت می گویند که در سال جاری تاکنون مبلغ ۱۶۱ میلیون افغانی مالیات جمع آوری نموده اند.

مولوی عبدالبر مستوفی طالبان در بدخشان می گوید که اما نظر به تارگیت تعیین شده وزارت مالیه حکومت سرپرست طالبان، تاکنون جمع آوری این مقدار مالیه ۵۷ فیصد کسر را برای ولایت بدخشان نشان می دهد.

او از ادارات و مردم ولایت بدخشان خواست که با اداره مستوفیت تحت امر او همکاری نموده که تا پایان سال جاری خورشیدی، این تارگیت را تکمیل نمایند.

 با این حال مولوی نثار احمد احمدی معاون والی بدخشان، مالیه را ستون فقرات اقتصاد یک کشور بیان نموده و از مردم خواست که مالیات خود را در اوقات معین به بانک ها تحویل دهند.

وی گفت، مالیه از گمرکات، معادن، و مکان های تجارتی و عایداتی بدست آمده و در جاهایی که مردم نیاز دارند به مصرف می رسد.

همچنین معزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در بدخشان از رسانه ها خواست که نسبت به جمع آوری مالیات به مردم بدخشان اطلاع رسانی نمایند.

آقای احمدی گفت که اداره پاسپورت قوماندانی امنیه بدخشان در این اواخر روزانه ۲.۵ میلیون افغانی عواید دارد.

در همین حال مسئولان رسانه های محلی بدخشان می گویند که در اثر تحولات اخیر اداره مستوفیت چندین ماه مسدود بوده که مالیه رسانه ها در وقت معین پرداخت نشد، اما سیستم مستوفیت آنان را جریمه نموده اند.

آنان تاکید دارند که در شرایط فعلی باید مالیات بر رسانه کاهش پیدا کند اما علیرغم آن که کاهش پیدا نکرده این اداره هزاران افغانی آنان را جریمه نقدی نموده است.

همچنین مردم بدخشان گرفتن مالیه را از لحاظ دینی حرام می دانند و تاکید دارند که اگر حکومت اسلامی واقعا شکل گرفته است باید مالیات گزاف از دوش آنان برداشته شود.

وضع مالیات بر مردم و تجلیل از هفته مالیات در بدخشان در حالی راه اندازی می شود که مردم این ولایت در فقر گسترده ای بسر می برند و همه روزه در پشت دروازه های نهادهای امداد رسان برای دریافت کمک تجمع می نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا