اجتماعیاقتصاد

هفته آینده قرارداد احیای بند چک میدان وردگ به امضا می رسد

در این دیدار نمایندگان و والی ولایت ضمن اظهار سپاس از فعالیت های وزارت انرژی و آب و شخص وزیر گفتند که احیای بند برق چک وردگ برای مردم بسیار ارزشمند و حیاتی است.

علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و اب نیز متقابل از نمایندگان مردم و والی خواست که با شرکتی که روی پروژه بند کار می کند، همکاری کنند.

آقای عثمانی گفت همکاری مردم در ادامه کار شرکت ها و سرعت کار شان تاثیر دارد.

وی گفت شماری از برنامه های دیگر را نیز در این ولایت روی دست داریم که در پایین دست بند انجام دهیم و اکنون مطالعات روی آن آغاز شده است.

آقای عثمانی افزود که چندین دهه پیش دولت وقت این بند را ساخته است و امروز ما باید در احیای آن تعلل نکنیم و با جسارت پیش بریم.

وزیر انرژی و آب به نمایندگان ولایت میدان وردگ گفت “بخاطر اهداف درازمدت که وزارت دارد شماری از همکاران ما بخش های از شب را نیز کار می کنند تا خدمات به همه ولایت ها و شهروندان کشور برسد”.

وزیر انرژی و آب افزود دولت محدودیت های زیادی در بودجه دارد و این وزارت قصد دارد سکتور خصوصی را وارد کارها و پروژه های این وزارت کند.

وزیر انرژی و آب افزود امسال ما ۳۲۵ میلیون دالر ضرورت داریم و رییس جمهوری بسیار وعده های همکاری به وزارت داده است. وی گفت دولت نیز قاطعانه از برنامه های زیر بنایی وزارت انرژی و آب حمایت می کند.

وی به کار بند کجکی اشاره کرد و گفت  قرارداد توسعه بند کجکی را امضا کردیم و تفاهمنامه آن ۲۲ روز بعد اماده شد به این ترتیب بعد از چند دهه اکنون به کمک سکتور خصوصی بند کجکی را توسعه می دهیم.

آقای عثمانی از اعضای مجلس و سنا خواست در احیای دستگاه ساختمانی هلمند که یک سرمایه ملی به حساب می آید تلاش کنند تا این سرمایه ملی که امکانات خوبی هم دارد دوباره به پا ایستاده شود.

وی اشاره نموده که  ساخت شماری از پروژه های بزرگ را باید دستگاه ساختمانی هلمند که یک تصدی دولتی است بدوش گیرد.

آقای عثمانی در پایان گفت این وزارت در راستای بند سازی به کمک دستگاه ساختمانی هلمند تحول عظیمی در کشور ایجاد می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا