• انتشار: 22 نوامبر 2016
  • ساعت: 15:35
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15583
پرینت

هفته آینده بودجه به مجلس نمایندگان فرستاده می شود

وزارت مالیه در نظر دارد هفته اینده بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۶ را به مجلس نمایندگان پیشکش کند.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه امروز سه شنبه، ۲ قوس برای استماع نظریات و پیشنهادات سناتوران، در قسمت بودجه ملی سال ۱۳۹۶ در مجلس عمومی مشرانو جرگه اشتراک کرد.

اعضای مشرانو جرگه جهت موثریت و مثمریت هر چی بیتشر بودجه ملی نظریات، پیشنهادات و سوالات شانرا مطرح کردند. آنان گفتند که در بودجه ملی سال مالی ۱۳۹۶ انکشاف متوازن در ولایت های کشور در نظر گرفته نشده است.

اکلیل حکیمی وزیر مالیه کشور اما می گوید که طرح بودجه سال مالی ۱۳۹۶ بر اساس نیازمندی های مردم و کشور نه بلکه مطابق به امکانات مالی دولت ترتیب شده است.

بر اساس برنامه های وزارت مالیه، قرار است هفته آینده بودجه ملی سال مال ۱۳۹۶ به مجلس نمایندگان ارایه شود.

پیش از این ظاهر قدیر، معاون اول مجلس نمایندگان گفته بود، در صورتی که دولت نامزد وزیران جدید برای احراز کرسی های وزارت خانه معرفی نکند، بودجه را تصویب نخواهد کرد.

روز گذشته عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت در جلسه کابینه نیز اظهار امیدواری کرده بود که مجلس بودجه سال آینده را تصویب کند.

گفتنی است که وزارت مالیه بودجۀ ملی سال مالی ۱۳۹۶ را با سقف مجموعی مبلغ ۴۶۶,۱۴۳ ملیارد افغانی، از جمله بودجۀ عادی مبلغ ۲۸۷,۳۸۶ میلیارد افغانی و بودجه انکشافی مبلغ ۱۷۸,۷۵۷ میلیارد افغانی، پیش‌بینی کرده‌است.

قابل تذکر است بودجه ملی کشور طبق ماده ۹۷ و ۹۸ قانون اساسی بعد از گرفتن نظریات و پیشنهادات وزارتخانه ها ترتیب گردیده و بعد از تاییدی جلسۀ کابینه به مشرانو جرگه و سپس برای تصویب به مجلس نمایندگان پیشکش میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.