• انتشار: ۲۹ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9663
پرینت

هفتاد و هشت نیروی پولیس بعد از یک هفته محاصر آزاد شدند/سرخ کوتل در تصرف طالبان شد

مقام های ولایت بغلان می گویند که ۷۸ نیروی پولیس محلی که از یک هفته بدین سو در محاصر گروه تروریستی طالبان قرار داشت، امروز صبح آزاد شدند.

صبح امروز گروه شورشی طالبان بر منطقه سرخ کوتل ولایت بغلان حمله و این منطقه را تصرف کرد و از سوی دیگر نیروهای امنیتی توانستند ۷۸ پولیسی که از یک هفته بدین سو محاصر شده بودند، آزاد کنند.

پایگاه این نیروها به دست گروه شورشی طالبان افتاد.

محمود حقمل سخنگوی والی بغلان امروز چهارشنبه گفت که ۷۸ نفر از نیروهای پلیس محلی در منطقه‌ای موسوم به “سرخ کوتل” از یک هفته پیش به محاصره ستیزه‌جویان وابسته به گروه طالبان درآمده بودند.

به نقل از بی بی سی، او گفته که صبح امروز چهارشنبه در پی عملیات متمرکز نیروهای امنیتی، امکان خروج محاصره شدگان از مواضعی که در آنها گرفتار آمده بودند فراهم شد.

سخنگوی والی بغلان افزود که در جریان این عملیات هفت تن از این نیروها زخمی شدند و گروه طالبان هم ۱۳ کشته و چهار زخمی داد.

پیش از این انتقادهای زیادی علیه دولت افغانستان در این مورد مطرح شده بود که در طول یک هفته گذشته نتوانسته برای نجات محاصره‌شدگان کمک بفرستد.

صفدر محسنی رئیس شورای ولایتی بغلان می گوید که در حال حاضر با دو پاسگاه امنیتی واقع در منطقه استراتژیک سرخ کوتل به دست طالبان افتاده و شاهراه کابل-مزار شریف هم در تیررس این گروه قرار گرفته است.

آقای محسنی گفت که در حال حاضر این شاهراه بسته است و بخش عمده‌ای از دو منطقه دند غوری و دند شهاب‌الدین در غرب شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان هم به دست این گروه است.

اما سخنگوی والی بغلان گفت که جاده کابل-مزار شریف مسدود نیست.

پیش از این گزارش شده بود که نفرات طالبان با ورود به منطقه سرخ کوتل شماری از خانه‌های اهالی این منطقه را به آتش کشیدند و آن‌ها را مجبور به ترک خانه‌های خود کردند.

سخنگوی والی بغلان و همچنین رئیس شورای ولایتی این ولایت این گزارش‌ها را تایید کردند، اما آقای حقمل گفت که تعداد خانه‌های به آتش کشیده مشخص نیست و کمک‌های لازم در اختیار آوارگان قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.