• انتشار: ۱۴ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۲۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 64809
پرینت

هشدار برشنا به مقامات دولتی بدهکار، جایدادهای تان را می فروشیم

شرکت برشنا در پیامی هشدار آمیز از مقامات دولتی بدهکار خواست بدهی های خود را پرداخت کنند در غیر اینصورت جایدادهای آنان به فروش می رسد.

 شرکت برق یا برشنا می‌گوید، مقام‌های دولتی پیشین اگر بدهی برق خود را پرداخت نکنند، این شرکت جایدادهای آنها را به فروش می‌رساند.

برشنا از کشورهای صادر کننده برق، نزدیک به ۶۲ میلیون دالر بدهکار است که در صورت عدم پرداخت آن، برق افغانستان قطع خواهد شد.

برشنا می‌گوید، روند پرداخت بدهی‌های این شرکت به کشورهای صادرکننده برق به دلیل مشکلات بانکی با تأخیر مواجه شده است و با این حال این کشورها اطمینان داده‌اند که برق را در حال حاضر قطع نمی‌کنند.

صفی‌الله احمدزی؛ سرپرست ریاست عملیاتی د افغانستان برشنا شرکت، روز چهارشنبه، چهاردهم میزان، گفت پس از نگرانی‌ها در مورد قطع برق، این شرکت اقدامات لازم را روی دست گرفته و کشورهای صادر‌کننده برق اطمینان داده‌اند که در حال حاضر برق را قطع نمی‌کنند.

او گفته است برشنا ۶۲ میلیون دالر از کشورهای صادرکننده برق قرض‌دار است و روند جمع‌آوری قرضه‌های این شرکت از مردم به‌زودی آغاز خواهد شد.

او گفت برشنا در حال کار روی مکانیسم جمع‌آوری قرضه‌ها از مردم است تا بتواند بدهی‌های خود را تسویه کند.

سرپرست ریاست عملیاتی این شرکت خاطرنشان کرد آنان از صادرکنندهگان برق خواسته‌اند تا در صورت تصمیم برای قطع برق، یک هفته قبل افغانستان را در جریان قرار دهد.

در همین حال، شرکت برشنا در نظر دارد که در بدل بدهی‌های باقی‌مانده نزد افراد، به‌ویژه سیاسیون، جایدادهای مقروضان را به فروش برساند و یا قرضه‌ها را از مالکان جدید جایدادهای فروخته شده حصول کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.