• انتشار: 18 جولای 2017
  • ساعت: 08:40
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22709
پرینت

هشت مقام وزارت دفاع به اتهام فساد اداری دستگیر شده‌اند

دادستانی کل می‌گوید هشت مقام وزارت دفاع از جمله سه جنرال به اتهام “جعل و تزویر، اختلاس و سوء استفاده از صلاحیت” از سوی مرکز عدلی وقضایی مبارزه با فساد بازداشت شده‌اند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل افغانستان روز دوشنبه (۲۶ سرطان) گفت وجه اختلاسی که علیه این مقام‌ها دانسته می‌شود بیش از یک میلیون و دوصد هزار دالر است.

اقای رسولی گفت در آغاز یک نفر از این افراد بازداشت شده بود اما پس از تحقیق بیشتر هفت نفر دیگر هم به اتهام فساد اداری بازداشت شدند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری، از یک سال به اینسو به قضایای بزرگ فساد اداری از جمله مقامات بلند پایه نظامی و غیرنظامی رسیدگی می‌کند.

پیش از این نیز مرکز قضایی مبارزه با فساد اداری و جرایم سنگین عبدالواسع رووفی، جنرال وزارت داخله را به جرم “دریافت رشوه و سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای‌اش” به ۱۴ سال زندان محکوم کرد.

رهبران حکومت وحدت ملی بارها از اراده خود برای مبارزه با فساد سخن گفته‌اند. اشرف غنی، رئیس جمهوری مرکز قضایی مبارزه با فساد اداری را به همین دلیل در ماه سرطان گذشته تاسیس کرد.

افغانستان به اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی سازمان شفافیت بین‌المللی از نظر فساد در بخش دولتی مقام هشتم را در جهان دارا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.