• انتشار: ۱۹ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۴۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 61479
پرینت

هشتک پاکستان را تحریم کنید ترند فضای مجاز شد

هشتگ پاکستان را تحریم کنید در توییتر و فیس‌بوک به ترند مسلط تبدیل شده است. تا عصر روز دوشنبه حدود ۱۴۰ هزار بار در توییتر و نزدیک به ۱۰۰ هزار مرتبه در فیس‌بوک این هشتگ استفاده شده است.

 چند روز به این سو کارزاری در شبکه‌های اجتماعی توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام با عنوان «پاکستان را تحریم کنید» شکل گرفته است. شماری از مقام‌های بلندپایه حکومتی از جمله امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری نیز به این کمپین پیوسته است.

کاربران با هشتگ‌گذاری « #SanctionPakistan» از سازمان ملل متحد و جامعه بین‌المللی می‌خواهند که پاکستان را تحریم کنند. آنها باور دارند، پاکستان از گروه طالبان حمایت و در امور افغانستان مداخله می‌کند و به همین علت باید تحریم‌های سازمان ملل بر این کشور وضع شود.کاربران عقیده دارند باجنگ نرم از نقاط مختلف به جنگ طالبان و حامیان آنها بروند و با همبستگی و اتحاد آنها را شکست دهند و صدای مردم افغانستان را از این طریق به گوش دنیا برسانند.

هشتگ این کارزار در توییتر و فیس‌بوک به ترند مسلط تبدیل شده است. تا عصر روز دوشنبه حدود ۱۴۰ هزار بار در توییتر و نزدیک به ۱۰۰ هزار مرتبه در فیس‌بوک این هشتگ استفاده شده است.

یک منبع اعلام کرد هشتگ« #SanctionPakistan» زنان افغانستان آغاز کرده و مدیریت می کنند.

از چند ماه به این سو روابط بین افغانستان و پاکستان دچار تنش جدی شده است. مقام‌ها در کابل، پاکستان را به حمایت آشکار از طالبان متهم می‌کنند. اسلام‌آباد همواره این اتهام را رد کرده و مدعی است که حامی صلح و ثبات در افغانستان است.

همچنین کاربران مجازی این سوال را مطرح کردند:اگر  طالبان از سوی پاکستان حمایت نمی شوند پس چرا باید در خاک این کشور دفن شوند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.