• انتشار: ۲۵ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۷:۲۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 29849
پرینت
برای مهاجرین افغانستانی مقیم ایران

هزینه پاسپورت الکترونیک به ۲۰ دالر کاهش یافت

با تلاش وزیر محترم مهاجرین و پیگیری سفیر و سرکنسول محترم سید نورالله راغی هزینه پاسپورت الکترونیکی برای مهاجرین افغانستانی مقیم ایران به ۲۰ دالر کاهش یافت.

به گزارش رها، سید نور الله راغی سرکنسول محترم افغانستان در مشهد اعلام کرد که هزینه پاسپورت ماشین خوان برای مهاجرین افغانستانی مقیم جمهوری اسلامی ایران از ۱۲۰ به ۲۰ دالر کاهش یافت.
مهاجرین افغانستان ساکن در ایران از روز شنبه ۲۸ میزان(مهر) می توانند با مراجعه به نمایندگی های سیاسی کشور در بدل ۲۰ دالر یک جلد پاسپورت دریافت نمایند.
پس از تلاشهای وزارت مهاجرین و وزارت خارجه، سفیر افغانستان در تهران، سید نورالله راغی سرکنسول محترم افغانستان در مشهد و رایزنی رئیس اجرائیه رئیس جمهور عنی با این درخواست موافقت نموده است.
وی ضمن قدردانی از این تصمیم دولت گفت: کنسولگری به عنوان پل ارتباطی بین مهاجرین و دولت، وضعیت اقتصادی مهاجرین برای دولت منعکس و دولت نیز با در نظر داشت وضعیت مهاجرین، فیصله نموده است تا هزینه دریافت پاسپورت الکترونیک فقط در ایران، بیست دالر باشد.
سید نورالله راغی در عین حال تصریح کرد که از این پس، تخفیفاتی که برای اقشار مختلف برای دریافت پاسپورت در نظر گرفته شده بود نیز حذف می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.