• انتشار: 16 دسامبر 2019
  • ساعت: 17:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 40036
پرینت

هزار دانشجو از دانشگاه بامیان فارغ التحصیل شدند

بیش از یک هزار دانشجو از ۷ دانشکده و در ۳۴ رشته مختلف از دانشگاه بامیان فارغ التحصیل شدند..

برنامه فراغت این دانشجویان امروز دوشنبه یک هزار و چهارصد و هشتاد سه دانشجو و مقام ولایت و شماری از شخصیت های دیگر بامیان برگزار شد.

در این برنامه، طاهر زهیر، والی بامیان، هیأت رهبری دانشگاه این ولایت را در راستای تقویت کیفیت تحصیلی و تبدیل دانشگاه بامیان به یک دانشگاه معتبر ملی ترغیب کرد و بر حمایت اداره محلی این ولایت از برنامه‌های توسعه‌ای دانشگاه بامیان تأکید نمود.

در همین حال محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی حکومت نیز در پیامی ضمن تبریک این جشن گفت: “بدون هیچ تردیدی پیشرفت و رفاه مادی و معنوی ملت ها در گرو دانایی و سواد می باشد. این‌جانب نیز از اوایل فصل جدید در کشور به ملت خود صدا کردم که به جای تفنگ قلم بگیرید و خوشحالم که امروز شاهد حضور هزاران تحصیل کرده در سطح لیسانس و ماستری و دکترا در شهرها و قریه قریه هزارستان اسلامی می باشیم.”

محقق وضعیت فعلی کشور را نگران کننده خواند و تاکید کرد “تیم انحصارگرای حاکم تمام عرصه ها از جمله عرصه کاریابی را قومی ساخته و به شدت در حال تصفیه مردم ما از وزارت خانه ها می باشد، اما من به عزت، غرور و توانایی شما جوانان باور دارم و افتخار می کنم. علم خودش به تنهایى می تواند یک فاکتور اساسى و عمده اقتدار ملى باشد.”

معاون دوم رییس اجرایی حکومت خاطرنشان کرده که دانشگاه بامیان از نمونه های تبعیض آشکار در کشور است که تاسیسات موجود در آن، حتى در سطح یک لیسه کشورهای پیشرفته نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.