• انتشار: 14 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:15
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37710
پرینت
طالبان ادعای غنی را رد کردند

هزار جنگجوی طالب در یک هفته کشته نشده است

سخنگوی گروه طالبان می‌گوید که ادعاهای حکومت افغانستان و مقام‌های امریکایی مبنی بر کشته شدن هزاران جنگجوی این گروه در افغانستان طی یک هفته اخیر نادرست است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در اعلامیه‌ای گفت محمداشرف غنی رییس جمهور افغانستان، دونالد ترامپ رییس جمهور و مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا، ادعا کرده‌اند که در یک هفته تقریبا دو هزار جنگجوی طالب را کشته‌اند.

در اعلامیه آمده:« ما این ادعاهای پوچ را با جدیت رد می‌کنیم، اگر شما توان این را می‌داشتید که دو هزار مجاهدین را شهید کنید، کدام منطقه مشخص و معین کشور را در تصرف خود در می‌آوردید و راه‌های عمومی برای چندین روز به روی تان مسدود نمی‌شد.»

اعلامیه افزوده:«در ده روز گذشته، ولایت های قندوز، بغلان و فراه به سقوط نزدیک شد و ده‌ها تن عسکر کشته و یا هم زنده دستگیر شدند، این بیانگر قدرت واقعی شما است. سقوط هشت ولسوالی در تخار، قندوز و فراه در ظرف یک هفته توانایی شما را برملا ساخته است.»

این در حالی است که محمد اشرف غنی، رییس جمهور، روز گذشته (جمعه ۲۲ سنبله) در یک گردهمایی انتخاباتی در کابل گفت که نیروهای امنیتی بیش از هزار نفر از جنگجویان طالبان را در یک هفته گذشته در نقاط مختلف افغانستان از پا درآورده اند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا و شمار دیگر از مقام‌های امریکایی نیز پس از لغو مذاکرات امریکا و طالبان اعلام کرده‌اند که حملات علیه جنگجویان گروه طالبان به شدت افزایش یافته و این گروه متحمل تلفات سنگینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.