• انتشار: 10 دسامبر 2019
  • ساعت: 15:58
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39879
پرینت
سنا خطاب به کمیسیون انتخابات

هر نتیجه ای که در دست دارید اعلام کنید

مجلس سنا می‌گوید کمیسیون انتخابات باید هرنتیجه‌ای که در اختیارش است را هرچه زودتر اعلام کند.

فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا در نشست امروز سه‌شنبه (۱۹ قوس) این مجلس گفت کمیسیون انتخابات نباید بیشتر از این مصلحت گرایی کرده و اعلام نتایج انتخابات را به تعویق اندازد.

آقای مسلم‌یار تاکید کرد کمیسیون باید هر نتیجه‌ای که در مورد انتخابات ریاست جمهوری، در اختیارش است را اعلام کند و نباید بیشتر از این مردم افغانستان را آزار دهد.

او تاکید کرد کمیسیون انتخابات باید تنها مصلحت کشور را در نظر گیرد و از آرای مردم افغانستان حمایت کند.

با این وجود، داود غفاری دیگر عضو مجلس سنا نیز گفت که اوضاع کشور شکننده است و اگر کمیسیون انتخابات نتواند مشکل انتخابات را برطرف کند، افغانستان بیشتر از این به بدبختی سوق داده خواهد شد.

او از نامزدان انتخابات خواست برای آینده افغانستان فکر کنند و بگذارند کمیسیون انتخابات سرنوشت کشور را مشخص کند.

گلالی اکبری دیگر عضو مجلس نیز گفت که انتخابات بیش از حد به درازا کشیده شده و کمیسیون انتخابات باید با فراهم کردن قناعت مردم نتایج آن را اعلام کند تا دولت به وجود آید و بتواند در شرایط حساسی که مذاکرات صلح جریان دارد، تصمیم گیری کند.

خانم اکبری تاکید کرد تا زمانیکه یک حکومت در نتیجه انتخابات به وجود نیاید نمی‌تواند در مورد تامین صلح در کشور از یک آدرس قوی صحبت کند و این مشکل نظام را به مخاطره می‌اندازد.

این در حالی است که  دو روز پیش نشست کمیسیون انتخابات با تکت‌های انتخاباتی و نهادهای ناظر در مورد دریافت راه حل برای بن‌بست انتخاباتی ناکام ماند و این نشست بدون نتیجه به پایان رسید.

تیم ثبات و همگرایی به دلیل آنچه شنیده نشدن ملاحظات این تیم خوانده شد، نشست کمیسیون را ترک کرد.
مجلس نمایندگان نیز روز گذشته گفت که این مساله امیدهایی که برای حل بحران انتخاباتی ایجاد شده بود را به یاس تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.