• انتشار: 7 نوامبر 2015
  • ساعت: 14:49
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4083
پرینت

هر ماه والیان مشکلات مردم را به ارگ می رساند

جلسه ای بین ریاست جمهوری، اداره مستقل ارگان های محلی و والیان شش ولایت در کابل برگزار شد و قرار بر این شده است که هر ماه والیان مشکلات مردم را با رئیس جمهوری در میان بگذارند.

براساس دستور رئیس جمهوری و اداره ارگان های محلی، والیان شش ولایت در کابل جمع شدند و مشکلات ولایت و نیازهای مردم را با کابینه مطرح کردند.

در این جلسه والیان ولایت های ننگرهار، لغمان، لوگر، هلمند، بدخشان و کنر دعوت شده بودند که والی هلمند به دلیل مشکل در جلسه حضور نداشت.

والیان این ولایت ها گفتند که در جلسه کابینه به صورت کل، بر سر موضوعات؛ بیکاری، هماهنگی بین ریاست ها، ولایت و وزارت، سرپرستی ریاست ها، صلاحیت عملیات های نظامی به ولایت ها، بودجه انکشافی ولایت ها بحث و تبادل نظر گردیده است.

حلیم فدایی والی لوگر در یک نشست خبری که بعد از این جلسه دایر شده بود گفت: عدم هماهنگی بین اداره های زیر بنایی/سکتوری عاملی است که همه مردم از آن شکایت دارند، که در این زمینه اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

سلیم کندزی، والی ننگرهار نیز گفت که بعد از این ریاست های که مستقیم از وزارت هدایت می گرفتند با هماهنگی والی و وزیر برنامه ریزی می کنند.

امنیت کامل در ولایت

والیان ولایت هایی که امروز (شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی بعد از جلسه شرکت کرده بودند امنیت را در ولایت هایشان خوب توصیف کردند.

سلیم کندزی، والی ننگرهار گفت: هیچ تهدیدی از سوی دشمنان بر ولایت ننگرهار نیست و بر پایگاه های مخالفان –داعش و طالبان- در این ولایت عملیات ها جریان دارد.

حلیم فدایی، والی لوگر نیز افزود که هیچ یک از ولسوالی های این ولایت در تصرف مخالفان نیست و امنیت ولایت خیلی بهتر از قبل است.

وحیدالله کلیمزی، والی کنر نیز امنیت ولایتش را اینگونه بیان کرد: “در این ولایت امنیت خوب است، راه های مواصلاتی مسدود نیست و هیچ پوسته و یا پایگاه نیروهای امنیتی در دست دشمن نیست.”

آقای کلیمزی افزود که دشمنان در تلاش هستند که در ولایت ناامنی ایجاد کنند ولی قادر به این کار نمی باشند.

احمد فیصل بیگزاد، والی بدخشان ضمن امن خواند ولایت بدخشان گفت که تلاش ها برای امنیت بیشتر و تصرف برخی از معادن از چنگ زورمندان و دشمنان کشور جریان دارد.

این جلسه در حالی صورت می گیرد که تاکنون برخی از ولایت ها توسط سرپرست اداره می شود و باشندگان شان از نبود والی بارها اظهار نگرانی کرده اند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.