• انتشار: 28 فوریه 2019
  • ساعت: 11:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32732
پرینت
سرور دانش:

هر سرباز نیروی امنیتی خود یک امان‌الله غازی است

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور، تصمیم شاه‌ امان‌الله خان غازی برای آزادی افغانستان را یک نقطه عطف در تاریخ کشور عنوان نمود و گفت هر سرباز نیروی امنیتی و دفاعی کشور چون برای تمامیت ارضی، سربلندی و عزت افغانستان و مردمش می‌جنگد، خود یک امان‌الله غازی است.

سرور دانش در پیامش به مناسب نهم حوت، روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، افزود: «دشمنان بزدل با هراسی که از جوانان برومند ما و قوای امنیتی و دفاعی ما دارند، گاهی سخن از انحلال اردو و تعطیلی برخی از نهادهای امنیتی کشور می زنند. ما امروز با افتخار اعلان می کنیم که قوای امنیتی و دفاعی ما مدافع اصلی مردم افغانستان و ضامن بقای نظام، قانون اساسی و دستاوردهای چند سال اخیر هستند. از همین رو کسانی که توهم انحلال اردو و یا هر نهاد قانونی دیگر را در سر می پرورانند، این آرزو را به گور خواهند برد. »

نیروهای امنیتی و دفاعی برای ترقی و تعالی کشور از همه هستی خویش می گذرند و هر لحظه و در هر نقطه افغانستان، آماده جان فشانی هستند.

وی افزود تاریخ این همه شجاعت، ایثارگری و فداکاری نیروهای امنیتی افغانستان را هرگز فراموش نخوهد کرد و یاد و خاطره یکایک شهدای گرانقدر نیروهای امنیتی ما و تمام مجاهدان راه آزادی و استقلال کشور، در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهند ماند. 

معاون دوم رئیس جمهور تأکید کرد امروز قوای امنیتی و دفاعی کشور در مدت بسیار کم توانسته اند یک افتخار بزرگ خلق کنند و با بازوان توانمند خویش، تکیه گاهی مطمئن و قابل اعتماد برای نظام سیاسی کشور به وجود آورند.

قابل ذکر است کابینه دولت جمهوری اسلامی افغانستان در سال ۱۳۹۵ نهم حوت را به عنوان «روز ملی نیروهای امنیتی افغانستان» تصویب کرد.

این روز فرصتی است برای تجلیل از فداکاری‌های نیروهای امنیتی و تلاش برای تقویت آنان. روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی همچنین سبب اتحاد بیشتر این نیروهای می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.