• انتشار: 9 ژانویه 2020
  • ساعت: 16:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 40739
پرینت
عبدالله عبدالله با شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در افغانستان دیدار کرد

هر اقدامی که وضعیت را در افغانستان پیچیده کند بر صلح تاثیر منفی می گذارد

خانم دیکر در صحبت‌های خود تاکید نمود ایالات متحده‌ی امریکا خواهان تنش‌زدایی در منطقه است،‌اما در صورت حمله به منافع امریکا دست به اقدام می‌زند.

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در دیدار با شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا گفت افغانستان به عنوان قربانی دهشت‌افگنی و جنگ‌های طولانی در آرزوی دست‌یافتن به صلح و استقرار است و هر اقدامی که باعث پیچیده شدن وضع در افغانستان گردد، بالای روند صلح تأثیر منفی می‌گذارد.

ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی در بیانیه ای گفت داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان قبل از ظهر امروز (پنجشنبه ۱۹ جدی ۱۳۹۸) با خانم کرن دیکر شارژدافیر سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در بیانیه آمده است در این دیدار خانم دیکر در باره‌ی آخرین تحولات منطقه‌یی و سیاست‌های کشورش در قبال جمهوری اسلامی ایران به رییس اجراییه معلومات داد.

خانم دیکر در صحبت‌های خود تاکید نمود ایالات متحده‌ی امریکا خواهان تنش‌زدایی در منطقه است،‌اما در صورت حمله به منافع امریکا دست به اقدام می‌زند.

رییس اجراییه در صحبت‌های خود از سخنرانی رییس جمهور ترامپ که بر اصل تنش‌زدایی، نداشتن نیت جنگ و مذاکره در روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران تأکید داشت استقبال کرد.

رییس اجرایی حل مسایل و مشکلات از طرق مسالمت‌آمیز را به نفع منطقه، صلح و امنیت جهانی خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.