سیاستِتیتر یک

هدف لویه جرگه جهت دادن به پروسه صلح و مالکیت افغان‌هاست

رئیس‌جمهور در این دیدار که شام روز گذشته در ارگ صورت گرفت از والیان به خاطر ایجاد فضای مناسب و ملی در زمینه انتخاب نمایندگان مردم در لویه جرگه مشورتی صلح و از ارگان های دفاعی و امنیتی در خصوص تامین امنیت بهتر لویه جرگه مذکور تشکر کرد و گفت هدف اصلی لویه جرگه جهت دادن به پروسه صلح و مالکیت افغان‌ها است، زیرا بدون مشوره و نبض ملت، صلح به میان نمی آید.

رئیس‌جمهور ضمن تشکر از تحلیل و پیشنهادات همه جانبه و جامع والیان، گفت سکتور امنیتی و دفاعی و شورای امنیت ملی، تحلیل و پیشنهادات شما را باید جدی بگیرند.

رئیس جمهور هدایت داد نشست های جداگانه والیان با ارگان های عدلی و قضایی و وزارت های انکشافی و سکتوری تدویر یابد، تا تحلیل ها و پیشنهادات متذکره با آنان شریک گردد.

رئیس‌جمهور با تاکید خطاب به والیان گفت به جای اشخاص باید روی معیارها تمرکز نمایند و مشترکا با مردم در راستای حفظ نظم عامه همکاری نموده خدمات و سهولت های بیشتر را برای مردم فراهم کنند.

در این دیدار رهبری سکتور امنیتی و دفاعی و رئیس مستقل ارگان های محل نیز حضور داشتند.

 در آغاز محمد یعقوب حیدری والی کابل پیشنهادات خود را در خصوص تامین امنیت ولایات و شاهراه ها، اکمال بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی، هماهنگی بهتر، دقت و موثریت در عملیات های نظامی، از بین بردن منابع عایداتی دشمن و سایر مسایل مربوطه با رئیس‌جمهور شریک ساخت.

در ادامه عبدالجبار نعیمی والی کندز نیز گفت والیان منحیث نمایندگان درجه اول رئیس‌جمهور در ولایات برای فراهم نمودن خدمات و سایر سهولت ها به مردم تلاش می‌کنند و ما می‌خواهیم در کنار تامین صلح و ثبات، بنیادهای حکومتداری را بیشتر مستحکم نمائیم.

وی افزود هر والی با مردم در خصوص صلح تلاش می کند.

والی کندوز پیشنهاد کرد وزارت های معارف، اطلاعات و فرهنگ و حج و اوقاف برای جلوگیری از تبلیغات دشمن و افکار افراطی، ذهنیت مردم را روشن سازند و برنامه های منظم آگاهی عامه را روی دست گیرند.

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی، محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی و مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله پس از استماع پیشنهادات والیان گفتند پیشنهادات آنان جدی گرفته می شود و ارگان های امنیتی و دفاعی در موارد یاد شده اقدام خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا