- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

هدف دهشت افکنان، کشورهای آسیای میانه است!

 

آقای نور، امروز در نشست دور سوم گفتگوهای افغانستان و آسیای مرکزی در شهر مزارشریف با بیان این مطلب از کشورهای منطقه خواست که باید برای سرکوب هراس افگنان با هم متحد شوند.

نور گفت: “بیایید پیش از آن که هراس افگنانی، چون گروه طالبان و حرکت اسلامی آسیای میانه (IUM) شریر ترین آنان یعنی داعش، بر این منطقه سایه افگند دست به دست هم دهیم و برای پیشگیری از ظهور و تباه کاری آنان همدیگر را یاری جدی برسانیم”.

سرپرست ولایت بلخ تصریح می کند: ” در ناامن سازی و جابجایی  تروریست ها به شمال افغانستان مقصد نهایی آسیای میانه می باشد، قبل از اینکه فرصت ها از دست برود جلو این فاجعه و حرکت خطرناک را باید گرفت”.

گفتنی است، امروز انستیتیوت مطالعات استراتیژیک افغانستان دور سوم گفتگوهای مشترک افغانستان و آسیای مرکزی را در شهر مزارشریف برگزار کرد.

داود مرادیان، رئیس این انستیتیوت می گوید: “هدف اصلی این نشست ایجاد فضای اعتماد سازی و بحث و گفتگو برای تقویت بیشتر همکاری ها در منطقه است”.

این نشست برای دو روز ادامه می یابد که در آن نمایندگان ارشد دولت ها و نهادهای کشورهای ازبکستان، امریکا، ایران، پاکستان، تاجکستان، ترکمنستان، ترکیه، روسیه، قزاقستان، قرغیزستان، مصر، هند و همچنان نمایندگانی از سازمان همکاری های اسلامی، سازمان امنیت و همکاری اروپا و مرکز دیپلوماسی پیشگیرانه برای آسیای مرکزی سازمان ملل متحد حضور دارند.

این در حالیست که  دور اول و دوم این گفتگوها پیش از این در ولایات کابل و هرات  برگزار شده بود.

#کلید