سیاست

هبت الله آخندزاده: مهاجران برای گرفتن اقامت، اسناد جعلی علیه طالبان تهیه می کنند

ذبیح الله مجاهد و شماری دیگر از مقام های طالبان شامگاه امروز (سه شنبه ۱۶ قوس) به طور همزمان بیانیه ای منتسب به ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی ولی غایب طالبان را منتشر کردند که در آن ملا آخندزاده به والیان طالبان دستور داده تا مشکلات مردم را بررسی کنند تا آنها مجبور به رفتن به خارج از کشور نگردند.

در این بیانیه آمده است، شماری از افغان ها به همراه زنان و کودکان خردسال شان به بهانه مشکلات سیاسی و اقتصادی راهی کشورهای غربی می گردند که با مسایل مختلف امنیتی، اخلاقی و دیگر مشکلات انسانی مواجه می گردند.

براساس این بیانیه، مشکلات مهاجران در مسیر راه و کمپ های مهاجرین سبب ایجاد ناراحتی و رنجش برای افغان ها می گردد.

بیانیه از زبان ملا هبت الله آخندزاده علاوه می کند که عقاید، اخلاق و ارزش های معنوی این مهاجران بعضا توسط برنامه های از پیش برنامه ریزی شده با خطر مواجه می گردد و آنها را مجبور می سازند تا به خاطر دریافت اقامت علیه «اسلام و نظام اسلامی» تهمت بزنند و اسناد جعلی تهیه کنند.

همچنین در بیانیه گفته شده، بجای این که مهارت مسلکی این مهاجران برای پیشرفت افغانستان استفاده گردد، در آنجا صرف کارهای عادی و حتی تحقیر آمیز می گردد.

در این بیانیه همچنین از والیان طالبان خواسته شده که با همکاری علما و دیگر مسئولان، با آن هایی که قصد رفتن به خارج از افغانستان را دارند، ارتباط مستقیم گرفته و برای یافتن راه حلی برای مشکلات آنها تلاش کنند.  

وی همچنین تاکید کرده تا تدابیر امنیتی بیشتر گردد تا کسی فرصت ایجاد رعب و وحشت را برای تاجران، سرمایه داران و متخصصان نداشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا