سیاست

هبت الله آخندزاده خطاب به سران طالبان: به فرمان عفو احترام بگذارید

طالبان می گوید که ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی این گروه بار دیگر بدون انتشار هیچ تصویری با سران طالبان در قندهار دیدار کرده و خطاب به آنها گفته است که به فرمان عفو اعلام شده احترام بگذارنند.

خبرگزاری دولتی باختر گزارش کرده است که ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی امارت اسلامی با شماری از علما و مقام های محلی طالبان در ولایت قندهار دیدار کرده است.

در این دیدار ملا هبت الله آخندزاده خطاب به سران طالبان توصیه کرده که به فرمان عفو اعلام شده احترام بگذارند و از اقدام های خودسرانه دوری کنند.

او گفت: «به فرمان عفو اعلام شده از طرف من احترام کنید. به کارمندان نظام گذشته به دلیل جرم های قبلی شان جزا ندهید.»

همچنین گفته شده وی در این دیدار توصیه های دیگری نیز به مردم و سران طالبان داشته است، از جمله از علما و سران طالبان خواسته تا آنانی را که قصد خروج از کشور دارند را قناعت دهند تا داخل افغانستان بمانند زیرا آنها در داخل افغانستان قدر و عزت می شوند.

از دیگر مواردی که گفته شده ملا هبت الله آخندزاده در دیدار با سران طالبان در قندهار مطرح کرده، اجتناب از پست و مقام برای منفعت شخصی، اخلاق و رفتار مناسب در ایست بازرسی ها، به کار گیری عدالت، دوری از گرایش های قومی و زبانی در گماردن مسئولیت ها به افراد و داشتن هماهنگی میان سران طالبان بوده است.

او همچنین گفته است که هم اکنون تمامی افغان ها به طالبان نگاه می کنند، بنا عزت افغان ها باید حفظ گردد.

با گذشته بیش از چهار ماه از عمر حکومت دوباره طالبان در افغانستان، تاکنون اما هیچ ویدیو و یا عکسی از ملا هبت الله آخندزاده رهبر امارت اسلامی منتشر نشده است و گمانه هایی را مبنی بر اینکه ممکن است زنده نباشد دامن زده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا