• انتشار: ۱۵ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۵۷
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • کدخبر: 67359
پرینت

هالیوود از تلاش یک سرباز آمریکایی برای خروج ترجمان افغان، فیلم می سازد

«رابرت رودات» فیلمنامه نویس مشهور آمریکایی و نامزد جایزه سینمایی اسکار از هالیوود قرار است تا از تلاش های یک سرباز آمریکایی برای خروج ترجمان افغانش از افغانستان فیلمنامه بنویسد.

«توماس شوامن» سرباز آمریکایی اهل شیکاگو که در افغانستان حضور داشته می گوید که «رابرت رودات» فیلمنامه نویس مشهور آمریکایی از هالیوود قرار است تا از نحوه تلاش های او برای کمک به خروج «زین الله زکی» ترجمان افغان از افغانستان فیلمنامه ای بنویسد.

زین الله زکی که ترجمان نیروهای آمریکایی در افغانستان بود هم اکنون به همراه اعضای خانواده اش در آمریکا بسر می برد.

توماس شومن می گوید که با «آلن استورات» و «هاوک کوچ» تهیه کنندگان هالیوودی قراردادی امضا کرده که قرار است از نحوه تلاش های او برای کمک به خارج ساختن زین الله زکی به همراه خانواده اش از افغانستان فیلمنامه ای نوشته شود.

مسئولیت نوشتن این فیلمنامه را «رابرت رودات» بر عهده دارد. این فیلمنامه نویس مشهور آمریکایی که تا حالا نامزد دریافت جایزه سینمایی اسکار هم شده، نوشتن فیلمنامه فیلم زیبا و تحسین شده «نجات سرباز رایان» را در کارنامه کاری خود دارد.

زین الله زکی که به همراه همسر و چهار فرزندش هنوز در یک کمپ مهاجرین بسر می برند نیز در نوشتن این فیلمنامه کمک خواهد کرد.

توماس شومن پیش از خارج ساختن زین الله زکی در جریان عملیات تخلیه از افغانستان بارها تلاش کرده بود تا بتواند برای زکی و خانواده اش ویزای آمریکا بگیرد اما موفق نشد، تا اینکه در جریان عملیات تخلیه توانست او را به فرودگاه کابل آورده و از آنجا به آمریکا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.