اجتماعی

هالند ترجمان های افغان بدون پاسپورت را انتقال نمی دهد

رسانه های هالندی گزارش کرده اند که وزارت خارجه این کشور با ارسال ایمیل به بیش از ۲ هزار ترجمان و دیگر کارکنان افغان که در لیست انتقال آنها به این کشور قرار دارند، گفته است که بدون داشتن پاسپورت امکان انتقال آنها وجود ندارد.

وزارت خارجه هالند افزوده که تمامی افغان هایی که در لیست خروج قرار دارند، حتی اطفال این افراد باید پاسپورت های جداگانه داشته باشند.

این در حالیست که اداره پاسپورت افغانستان پس از سقوط دولت به مدت دو ماه تعطیل بود، و اکنون که این ریاست دوباره به کارش شروع کرده به صورت بسیار محدود فعلا برای کسانی که در شرایط عاجل مانند بیماری یا از تاجران هستند پاسپورت توزیع می کند.

تصاویری که در صفحات اجتماعی از مقابل ریاست پاسپورت کابل به تازگی منتشر شده، نشان می دهد که هزاران نفر زن و مرد در صف هایی بسیار طولانی ایستاده اند و شانس خود را برای ثبت نام و دریافت پاسپورت امتحان می کنند.

این در حالیست که پیش از سقوط دولت پیشین، طی مراحل اداری لازم برای اخذ پاسپورت تنها در عرض نیم الی یک ساعت با توجه به میزان مراجعه کنندگان صورت می گرفت و پس از آن پاسپورت ها در مدت ۴۸ الی ۷۲ ساعت به پسته خانه درخواست شده ارسال می گردید.

وزارت خارجه هالند در همین حال گفته است که طالبان به آنها اجازه نمی دهد هیچ شخصی بدون داشتن پاسپورت و مدارک قانونی کشور را ترک کنند.

همچنین کشورهای قطر و پاکستان به عنوان اولین کشورهایی که پروازهای تخلیه به سوی آنها صورت می گیرد نیز بدون پاسپورت اجازه ورود به افراد را نمی دهند.

وزارت خارجه هالند علاوه کرده که این وزارت اما در حال رایزنی با کشورهای پاکستان و قطر است تا اجازه ورود بدون پاسپورت را به افغان ها بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا