• انتشار: 12 مارس 2018
  • ساعت: 17:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 26980
پرینت

نی: دولت با مسئولین رسانه ها در تماس بوده و مانع نشر حقایق می گردند

دفتر «نی» یا حمایت از رسانه های آزاد افغانستان می گوید که دولت با شماری از خبرنگاران و مدیران رسانه ها در تماس بوده و مانع نشر حقایق می گردند.

 

مجیب خلوتگر رئیس اجرایی دفتر «نی» امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری گفت که دولت با شماری از خبرنگاران و مدیران رسانه ها در تماس می باشد و مانع نشر حقایق در خصوص فساد اداری می شود.

آقای خلوتگر گفت که برخی از مدیران اداره های دولتی در نشر خبرهای مرتبط با خودشان دخالت می کنند و در تماس با رسانه ها از آنها می خواهند که چه بخش هایی از یک خبر منتشر گردد و چه بخش هایی سانسور شده و پخش نگردد.

دفتر نی همچنین از همکاری نکردن شماری از سخنگویان وزارت خانه ها انتقاد کرده و گفت برای مثال زمانی که یک خبرنگار با دفتر یکی از سخنگویان به تماس می شود، دفتر آن سخنگو ضمن خودداری از پاسخ به آن خبرنگار می گویند که سخنگوی مربوطه در جلسه است. پس از گذشت چند روز همچنان آن سخنگو از گفتگو با خبرنگار خودداری می کند و به آن خبرنگار گفته می شود که سخنگو همچنان در جلسه است.

آقای خلوتگر گفت: «این چه جلسه ای که پس از سه روز هم تمام نمی شود.»

او همچنین از تبعیض قایل شدن از سوی دولت میان رسانه ها انتقاد کرده و گفت که این یکی دیگر از مشکلات و نگرانی های رسانه ها می باشد.

رئیس اجرایی دفتر نی تاکید کرد که قایل شدن تبعیض و جواب ندادن به تماس های خبرنگاران از سوی سخنگویان دولت خلاف قانون است.

آقای خلوتگر تصریح کرد که مدیران رسانه ها نیز نباید تحت تاثیر دولت قرار بگیرند و دولت نیز حق داشتن نفوذ در رسانه ها را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.