• انتشار: ۸ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۰:۰۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25597
پرینت

نیکلسون: سران ارشد گروه طالبان همچنان در پاکستان اقامت دارند

جنرال جان نیکلسون فرمانده ارشد نیروهای آمریکایی در افغانستان می گوید که سران ارشد گروه طالبان همچنان در پاکستان اقامت دارند.

آقای نیکلسون به تازگی در گفتگو با خبرنگاران گفت: “رهبری تاکتیکی گروه طالبان در افغانستان است. اما رهبران ارشد که با نام های «شورای کویته» و یا «شورای پشاور» یاد می گردند، در شهرهایی از پاکستان اقامت دارند. از این رو می توانم بگویم که سران ارشد گروه طالبان همچنان در پاکستان اقامت دارند.”

وی همچنین افزود که پاکستان تاکنون هیچ اقدام عملی علیه طالبانی که در خاک این کشور پناهگاه و اقامت دارند، برنداشته است و تروریستان همچنان از خاک این کشور وارد افغانستان می شوند.

جنرال نیکلسون همچنین به روابط گروه طالبان با دیگر گروه های تروریستی اشاره کرد و گفت که ملا هبت الله اخندزاده رهبر فعلی طالبان تاکنون با گروه القاعده به طور رسمی بیعت نکرده است، اما روابط دوستانه ای را با این گروه ایجاد کرده است.

او گفت: “سطحی از همکاری ها میان گروه القاعده و طالبان در جریان است. گرچه طالبان خود به طور علنی به داشتن این ارتباط ها اعتراف نمی کنند، اما ما در سطح استراتژیک می بینیم که روابط نزدیکی میان دو گروه برقرار است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.