سیاستِتیتر یک

نیویورک تایمز: عفو عمومی طالبان یک دروغ بزرگ است

نیویورک تایمز در گزارشی نوشته است که طی شش ماه اول حاکمیت طالبان بسیاری از نظامیان پیشین افغانستان فریب عفو عمومی امارت اسلامی طالبان را خورده که پس از شناسایی دستگیر و یا شکنجه شده اند و دست کم ۵۰۰ تن از آنان نیز کشته و یا ناپدید شده اند.

نیویورک تایمز در گزارش خود عفو عمومی طالبان را یک «دروغ بزرگ» اعلام کرده است.

این روزنامه می نویسد بر خلاف ادعای مقام های طالبان که کشتار نیروهای پیشین را رفتاری سرکشانه از سوی برخی افراد طالبان قلمداد می کنند، این کشتارها اقدامی از پیش طراحی شده و هدفمند می باشند.

نیویورک تایمز می گوید که این گزارش خود را بر اساس تحقیقات و مصاحبه با اعضای خانواده های قربانیان، کلیپ های نشر شده توسط طالبان در فضای اجتماعی، گزارش های خبری و سازمان های حقوق بشری طی ۷ ماه تهیه کرده است.

این روزنامه در همین حال می افزاید که احتمال شمار نیروهای پیشین که کشته و یا ناپدید شده اند بسیار فراتر از ۵۰۰ موردی است که راستی آزمایی شده است، زیرا بسیاری از خانواده های قربانیان از ترس گروه طالبان حاضر به گزارش و یا مصاحبه نمی باشند.

گزارش کشتار و ناپدید شدن های قهری در حالی از سوی این روزنامه منتشر می گردد، که چندی پیش آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد گزارشی را برای ارائه به شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص این کشتارها آماده کرده بود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. آقای حامدکرزی و دیگران که میخواستند طالبان بیایند حالا ببینند که طالبان آمده و چی خرابیها در افغانستان به نفع پاکستان میکنند!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا