اجتماعی

نیسا مبارز به عنوان اولین نماینده زنان بعد از حاکمیت طالبان در بدخشان معرفی شد

مسئولان امارت اسلامی در ولایت بدخشان برای نخستین بار خانم «نیسا مبارز» را طی یک محفل در ریاست اطلاعات و فرهنگ به عنوان نماینده زنان این ولایت معرفی کردند.

معیزالدین احمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ طالبان در بدخشان خطاب به بانوان این ولایت گفت که زنان می توانند در نظام امارت اسلامی در تمامی بخش ها حتی در بخش نیروهای نظامی نیز وظیفه اجرا نمایند.

احمدی می گوید که زنان در بخش های نظامی نیز می توانند وظیفه اجرا نمایند اما باید ارزش های اسلامی را رعایت نمایند.

وی افزود مسوولان محلی امارت اسلامی یک آدرس مشخص برای بانوان ایجاد کرده اند تا زنان بتوانند مشکلات خود را از این آدرس مشخص به مسئولان محلی در میان بگذارند.

از سویی هم «نیسا مبارز» نماینده تازه تقرر یافته زنان در ولایت بدخشان می گوید که زنان در حکومت گذشته مدارک عالی بدست آوردند اما نتوانستند که وظیفه کسب کرده و امرار معاش نمایند.

خانم مبارز اضافه کرد که بیکاری درنظام قبلی سبب شد که تعدادی زیادی از بانوان به اعتیاد رو آورند.

نماینده زنان وعده داد که معتادان طبقه اناث را از سطح شهر فیض آباد جمع آوری نموده و بعد از تداوی برایشان شغل مهیا کند.

شیراحمد جواد رئیس اداره امر به معروف و نهی از منکر طالبان در بدخشان نیز از آزادی زنان در حکومت امارت اسلامی طالبان خبر می دهد اما تاکید می کند که ارزش های اسلامی را زیر پا نگذارند.

آقای جواد می گوید که از تمامی حرکت های مشروع در کشور حمایت می کند اما در مقابل حرکت های غیر اسلامی و نا مشروع ایستادگی نموده و سرکوب خواهد کرد.

همچنین عبدالبصیر حقجو رئیس شورای خبرنگاران ولایت بدخشان جایگاه زنان را در متون دینی والا بیان کرد و از بانوان خواست که فرزندانی مبارز تربیه نمایند.

شهره تمنا یک تن از بانوان ولایت بدخشان از معرفی نماینده جدید زنان در ولایت بدخشان اظهار خرسندی می کند اما تاکید دارد که باید صدای حقیقی زنان به گوش مسئولان رسانیده شود.

بانو نیسا مبارز نخستین بانویی است که از طرف طالبان در ولایت بدخشان به عنوان نماینده زنان معرفی و به کارش آغاز می کند.

قبل از این در دوران نظام جمهوریت، استاد حسام ناطق در این سمت کار می کرد.

نماینده بانوان وظیفه دارد تا از جایگاه بانوان با موسسات ملی و بین المللی همکار کند و برای زنان کمک و زمینه های شغلی فراهم نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا