• انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۱۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5999
پرینت

نیروی هوایی کشور ۱۲ هلی کوپتر MD530F به زودی دریافت می کند

شرکت آمریکایی «ام دی هلی کوپتر» روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که به زودی ۱۲ هلی کوپتر مضاعف (MD530 F)  برای تقویت نیروی هوایی افغانستان تولید می شود و به این نیروها تحویل داده می شود.

شرکت ام دی هلی کوپتر در بیانیه ای نوشت “این نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا به شرکت ام دی هلی کوپتر در ساخت هلی کوپترهای آماده ماموریت اعتماد کافی دارد تا از نظامیان آمریکایی و متحدان مان حمایت کند.”

لازم به ذکر است که این شرکت سال گذشته نیز دوازده هلی کوپتر(MD530F)  برای نیروی هوایی افغانستان داده بود. این هلی کوپترها در بسیاری از عملیات نظامی نیروی هوایی کشور مورد استفاده قرار گرفت. هم اکنون نیز ۵ فروند از همین نوع هلی کوپتر در بخش آموزش نیروی هوایی کشور مورد استفاده قرار می گیرد و به تازگی پیکربندی آنها ارتقاء یافته است.

«لیون تیلتون» رئیس اجرایی شرکت ام دی هلی کوپتر گفت “هلی کوپترهای (MD 530F) از زمان اولین ورودشان به ولسوالی شیندند هرات در سال ۲۰۱۱ نقش بسزایی را در عملیات نیروی هوایی افغانستان و نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور ایفا کرده است.”

وی افزود این هلی کوپترها هم در بخش آموزشی و هم در جنگ عملکردی بالاتر از ۹۷ فیصد را از خود نشان داده است.

بر اساس بیانیه این شرکت، هم اکنون نیروی هوایی کشور ۱۶ فروند هلی کوپتر نوع (MD530F) در اختیار دارد و ۱۲ هلی کوپتر دیگر نیز به زودی تحویل داده می شود تا نیاز نیروی هوایی کشور در سال ۲۰۱۶ برطرف گردد.

تیلتون علاوه کرد “بسیار خرسندیم که هلی کوپترهای (MD530F) عملکرد خوبی را از خود در افغانستان در سال ۲۰۱۵ نشان دادند. همچنین مفتخریم که بار دیگر انتخاب شده ایم تا نظامیان آمریکایی و نیروی هوایی افغانستان را تقویت کنیم.”

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.