امنیت و جرایم

نیروی هوایی کشور پیشرفت کرده است

وزارت دفاع امروز پنجشنبه در بیانیه ای گفت که پس از امضای این توافق نامه، نیروی هوایی کشور تاکنون چندین هلی کوپتر و هواپیمای جنگی دریافت کرده است.
دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع گفت “پیش از امضای این توافق نامه کمبود تجیهزات داشتیم، اما توانستیم در جریان سال ۲۰۱۵ این کمبودهای را جبران نماییم. گرچه ایالات متحده آمریکا از نیروهای امنیتی و دفاعی ما در تمامی زمینه ها حمایت می کند اما این حمایت ها همچنان ناکافی می باشند.”
لازم به ذکر است که ایجاد نیروی هوایی قدرت مند یکی از بندهای اصلی پیمان نامه امنیتی امضا شده میان آمریکا و افغانستان است.
وزارت دفاع ملی کشور همچنین می گوید که از زمان شروع پیمان نامه امنیتی، آمریکا تاکنون هشت هواپیمای A-29 سوپر توکانو و ۱۶ هلی کوپتر MD-530 به نیروی هوایی افغانستان داده است و این کشور قرار است تا پایان سال جاری میلادی ۲۰ فروند هواپیمای دیگر نیز در اختیار نیروی هوایی کشور قرار دهد.
سید سلیمان شاه فرمانده نیروی هوایی کشور می گوید هم اکنون نیروی هوایی کشور قادر نیست به تنهایی عملیات هوایی راه اندازی کند، زیرا این نیروها به اندازه کافی قوی نشده اند.
گفتنی است که نیروهای امنیتی کشور در جریان سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۰ هزار عملیات در سراسر کشور راه اندازی کرد که افزایشی ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا