• انتشار: 27 اکتبر 2020
  • ساعت: 13:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50094
پرینت

نیروی قطعات خاص از قندهار به هلمند منتقل شدند

رئیس ستاد ارتش از نیروهای قطعات خاص که از قندهار به هلمند منتقل شده اند خواست هنگام عملیات هایشان دفت کافی را داشته باشند تا غیرنظامیان آسیب نبینند.

همزمان با استقرار نیروهای مشترک قطعات خاص در هلمند یاسین ضیا رییس ستاد ارتش گفت طالبان «مخربین اجاره»  کار هستند که برای تخریب پل ها و برق کلدار دریافت می کند.

آقای ضیا که به تازگی به ولایت هلمند رفته است شام روز گذشته حین دیدار با نیروهای مشترک قطعات خاص که از ولایت قندهار به هلمند منتقل شده اند گفت طالبان توان مقاومت در برابر نیروهای امنیتی را ندارد.

او خطاب به این نیروها افزود همان طور که شما در مسیر راه از قندهار تا اینجا حرکت کردید و موفقانه صحت مند وسلامت رسیدید و دشمن در هیچ جایی توان درگیری با شما را نداشت به توفیق پرودگار همین دشمن در آینده نیز از دشت شما فراری خواهد بود.

رییس ستاد ارتش اسقرار نیروهای قطعات خاص در ولایت هلمند را «سرعت بخشیدن به کار» خوانده خاطرنشان کرد این نیروها به دلیل افزایش نگرانی های مردم هلمند در این ولایت مستقر شده اند.

ضیا تاکید کرد طالبان توان مقاومت در برابر قطعات خاص را ندارد و تنها کاری که انجام می دهنند مسیرها را ماین گذاری می کنند.

به گفته او این گروه در ولایت هلمند تلفات دیده اند و از خانه ها به عنوان سنگر استفاده می کنند.

رییس ستاد ارتش از این نیروها خواست در عملیات های شان از دقت بیشتر کار گیرند تا به غیرنظامیان آسیب نرسد.

جنگ در هلمند

ولایت جنوبی هلمند در هفته های گذشته شاهد درگیری های سنگین میان نیروهای امنیتی و طالبان بود. شورشیان این گروه توانسته بودند تا حوزه چهارم و بخش های از حوزه سوم شهر لشکرگاه پیش روی کنند.

این حمله طالبان به گفته مقامات امنیتی عقب زده شده خسارات نیز به جای گذاشته است.

در حمله طالبان در هلمند که با محکومیت بین المللی نیز همراه شده بود حدود ۳۰۰ جنگ‌جوی طالب و ۳۰ نیروی دولتی کشته شدند.

علاوه بر این تلفات نزدیک به ۶ هزار خانواده بی جا و نیز شماری زیادی پل،‌ پلچک، سرک و تاسیسات عامه تخریب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.