• انتشار: 3 اکتبر 2017
  • ساعت: 23:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 24847
پرینت

نیروی انسانی در اداره های خدمات ملکی جوان تر و تحصیل کرده شده اند

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، گزارش شش ماه نخست این نهاد را، طی یک نشست خبری امروز به رسانه ها ارائه کرد.

مرکز رسانه های حکومت در خبرنامه ای نوشت، داکتر روح الله امین کمیشنر و رئیس بورد رسیدگی به شکایات خدمات ملکی این کمیسیون، که بخش های از ارزیابی شش ماهه این نهاد، از اداره های خدمات ملکی را توضیح می داد، گفت که یافته های آنان نشان می دهد که ۸۴ درصد کارکنان استخدام شده در ۳۷ اداره خدمات ملکی، از ۱۹ تا ۴۰ سال سن داشته اند.

امین گفت: “استخدام بیشتر جوانان در اداره های خدمات ملکی، سیر اصلاح روند استخدام و جوان شدن ادارات خدمات ملکی را نشان می دهد.”

این عضو کمیسیون گفت که درمیان افراد استخدام شده، در بست های اول الی ششم، دوکتورا تا ۱۴ پاس حضور داشته و بیشترین آن ها لیسانس ها بوده اند.

ارزیابی این کمیسیون در شش ماه نخست هم چنین، بیانگر آن بوده است که بیشتر کارکنان تحصیل یافته در مرکز، و کمتر تحصیل یافته، در ولایات بوده اند.

امین افزود که ارزیابی آنان هم چنین نشان می دهد که درپایان شش ماه نخست سال روان، به تعداد ۱۸۸۸ بست در۳۷ اداره به دلایل انفکاک، تقاعد، استعفا و یا وفات خالی شده و ضرورت به استخدام افراد به این پست ها وجود دارد.

کمیشنران کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، توانمند سازی زنان برای استخدام در اداره های خدمات ملکی، تطبیق پالیسی ها و میکانیزم های مدیریتی، امتحان رقابتی جمعی، شفافیت در استخدام ها، استفاده از نرم افزارهای کمپیوتری در پروسه استخدام از دستاوردهای این کمیسیون در شش ماه نخست عنوان نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.