امنیت و جرایم

نیروهای ویژه افغانستان در یک تمرین نظامی نمایش قدرت دادند

براساس خبرنامه ای که از سوی وزارت دفاع ملی کشور منتشر شده، این تمرین نظامی نیروهای کماندوی اردوی ملی کشور در نزدیکی منطقه دارالامان در غرب کابل انجام شد.

وزارت دفاع ملی همچنین ویدیویی از این تمرین نظامی نیروهای ویژه اردوی ملی کشور منتشر کرده که در آن این نیروها عملیات خنثی سازی تحرکات شورشیان مسلح مخالف دولت را اجرایی می کنند.

همچنین در این ویدیو، کماندوهای ارتش از تجهیزات تازه نظامی شان از جمله هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی (اسکن ایگل) برای شناسایی تحرکات شورشیان و دشمنان استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که اردوی ملی کشور این هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی را ماه گذشته از ایالات متحده آمریکا دریافت کرد و اولین پروازهای این نوع هواپیما در ولایت هلمند صورت گرفت.

جیسون وایت یک مقام نظامی آمریکایی می گوید که این گونه هواپیماها اردوی ملی افغانستان را قادر می سازد تا میدان نبرد را از زاویه دیگری مشاهد کند و تمامی تحرکات و تاکتیک های شورشیان را کنترول نماید.

به گفته وی، اردوی ملی کشور پیش از دریافت این تکنالوجی متکی به نیروی انسانی و ارسال سیگنال بود، اما هم اکنون با این تکنالوجی قدرت دریافت اطلاعاتی شان افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا