• انتشار: 13 فوریه 2021
  • ساعت: 14:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 54335
پرینت

نیروهای نظامی آلمان در افغانستان می ماند

وزیر خارجه آلمان روز شنبه (۲۵ دلو) در نشستی که برای حمایت از گروه‌ رسانه‌ای فانکه برگزار شده بود، گفت: «تا ماه مارچ، مذاکرات صلح با طالبان به پایان نمی‌رسد و به همین دلیل ما باید در افغانستان بمانیم.»

هایکو ماس، وزیر خارجه‌ی آلمان، خواهان تمدید ماموریت سربازان آلمانی در افغانستان پس از ماه مارچ شده است.

آقای ماس، روز شنبه (۲۵ دلو) در نشستی که برای حمایت از گروه‌ رسانه‌ای فانکه برگزار شده بود، گفت: «تا ماه مارچ، مذاکرات صلح با طالبان به پایان نمی‌رسد و به همین دلیل ما باید در افغانستان بمانیم.»

آلمان در افغانستان یک هزار و سه سرباز دارد که عمدتا در بخش مشوره‌دهی و آموزش نیروهای امنیتی افغان مشغول اند.

این در حالی است که قرار است دولت امریکا نیز حضور سربازانش در افغانستان را تمدید کند.

به تازگی، روزنامه‌ی واشنگتن تایمز، به نقل از جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا، گزارش داده است که نیروهای امریکایی در ماه می از افغانستان بیرون نخواهند شد.

در گزارش روزنامه‌ی واشنگتن تایمز، آمده است: «جو بایدن در نخستین دیدارش از پنتاگون، گفته است که می‌تواند مهلت خروج نیروهای امریکایی از افغانستان در ماه می سال روان میلادی را کنار بگذارد.» آقای بایدن، به دیپلماسی به عنوان اولین ابزار کشورداری امریکا تاکید کرده است.

پیش از این، جنرال کنت مکنزی، فرمانده‌ی سنتکام (ستاد فرماندهی مرکزی امریکا)، گفته بود که خروج سربازان امریکایی از افغانستان، باید مبتنی بر شرایط باشد.

همچنان، اخیرا، لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌‌خواه امریکایی نیز، گفته بود که سربازان این کشور در ماه می سال جاری میلادی، از افغانستان بیرون نخواهند شد.

کمی پیشتر از آن، کانگرس امریکا، از جو بایدن خواسته بود تا سرعت خروج سربازان امریکایی از افغانستان را کاهش دهد تا وضعیت امنیتی این کشور، بهتر شود. کانگرس امریکا، هشدار داده بود که با توجه به شرایط، خروج سربازان امریکایی از افغانستان، می‌تواند سبب بی‌ثباتی در منطقه، قوی شدن شبکه‌ی القاعده و تشدید جنگ‌های داخلی در این کشور شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.