• انتشار: ۱۴ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۴۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25431
پرینت

نیروهای مرزی از کنترل وزارت داخله به وزارت دفاع انتقال می یابد

مقامات در وزارت های دفاع گفته اند که تا کمتر از یک ماه دیگر کنترل نیروهای مرزی از وزارت داخله به وزارت دفاع انتقال می یابد.

این مقامات می گویند که مرحله نخست اسناد دوره تسلیمی دفاتر و پرسونل قوای سرحدی میان وزارت دفاع و وزارت امور داخله امروز آغاز شد.

رییس پلان و پالیسی ستاد ارتش وزارت دفاع ملی امروز (یکشنبه) در یک کنفرانس خبری گفت: پیژندوال های وزارت دفاع ملی و وزارت امور داخله امروز اسناد دوره تسلیمی دفاتر ذاتیه وپرسونل قوای سرحدی را به هدف انتقال به وزارت دفاع ملی، امضاء کردند.

دگر جنرال جان خان افزود که قرار است روند دوره تسلیمی وثبت اسناد پرسونل و تجهیزات قوای سرحدی تا دهم جدی تکمیل گردد و پس از آن طی مراسم رسمی، رهبری و تمام امور قوای سرحدی به وزارت دفاع ملی انتقال می یابد.

به گفته وی، نیروهای سرحدی در دو بخش عمده فعالیت می کنند که یکی آن پولیس سرحدی و بخش دومی آن قوای سرحدی است و مطابق حکم رییس جمهوری، قوای سرحدی به وزارت دفاع انتقال می یابد اما پولیس سرحدی در چارچوب وزارت امور داخله، کماکان باقی میماند.

رییس پلان وپالیسی ستر درستیز وزارت دفاع ملی که ریاست کمیسیون انتقال قوای سرحدی و نظم عامه از وزارت امور داخله به وزارت دفاع را نیز برعهده دارد، همچنین گفت که هیئت هایی به منظور تفکیک لایحه وظایف، امور ذاتی و تجهیزات قوای سرحدی، به ولایات سفر کرده اند تا بررسی های لازم را انجام دهند.

براساس هدایت رئیس جمهوری کشور روند انتقال قوای سرحدی و نظم عامه از چارچوب وزارت امور داخله به وزارت دفاع، از هشتم ماه اسد سال روان آغاز و دهم جدی آخرین میعاد آن تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.