• انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۰:۵۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 2025
پرینت

نیروهای خارجی برای بیرون راندن طالبان از هلمند به کمک نیروهای افغان آمدند

نیروهای ناتو و سربازان آمریکایی دیروز پنجشنبه برای متوقف کردن طالبان از پیشروی هایشان در ولایت هلمند به کمک نیروهای امنیتی کشور آمدند.

طالبان روز چهارشنبه گذشته پس از چندین روز درگیری پی در پی توانستند نیروهای امنیتی کشور را به عقب برانند و ولسوالی موسی قلعه را به تصرف خود درآوردند.

از سال ۲۰۰۷ تا کنون این اولین بار است که ولسوالی موسی قلعه این ولایت به طور کامل به تصرف طالبان در می آید.

دولت وزیری معاون سخنگوی وزارت دفاع کشور گفت معاون وزارت دفاع کشور هم اکنون در این ولایت حضور دارد و عملیات برای بازپس گیری این ولسوالی علیه گروه طالبان در جریان است.

نیروهای ماموریت حمایت قاطع ناتو هم در این خصوص گفت که هواپیماهای آمریکایی دیروز مواضع طالبان در ولسوالی موسی قلعه را چندین مرتبه مورد حمله بمباران هوایی خود قرار دادند و تعدادی دیگر از نیروهای زمینی خارجی به نیروهای امنیتی کشور کمک می کنند.

پیش از این طالبان توانسته بودند که ولسوالی های کناری ولسوالی موسی قلعه از جمله ولسوالی نوزاد و سه ولسوالی شمالی دیگر در این ولایت را به تصرف خود در آورند.

طالبان هم اکنون کنترل مناطقی را بدست دارند که گفته می شود شاهراهی برای قاچاق مواد مخدر از طریق خاک های ایران و پاکستان به اروپا محسوب می شود.

چهارده سال از حمله آمریکا به افغانستان و سقوط دولت طالبان می گذرد، اما طالبان همچنان در حال پیشروی در برخی مناطق کشور می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.