• انتشار: 8 می 2016
  • ساعت: 15:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9338
پرینت

نیروهای امنیتی ۷۸ شورشی مسلح به شمول چند تبعه خارجی را به هلاکت رساندند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات های خود برای پاکسازی کشور از وجود مخالفان مسلح، دست کم ۷۸ شورشی مسلح را طی ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رساندند.

 

وزارت دفاع ملی کشور در خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در عملیاتی مشترک طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۸ شورشی مسلح را کشتند، و شمار زیادی از این شورشیان را نیز زخمی و یا دستگیر نمودند.

براساس این خبرنامه این عملیات مشترک در مربوطات ولایات کنر، ننگرهار، لغمان، پکتیا، میدان وردک، کندهار، ارزگان، زابل، بلخ، هرات، جوزجان، بغلان، کندز، تخار و هلمند راه اندازی شد.

خبرنامه وزارت دفاع می افزاید در این عملیات مشترک که با حمایت قوتهای توپچی و ضربه هوایی صورت گرفت ۷۸ دهشت افکن به شمول سه تن از فرماندهان مشهور این شورشیان و ۴ تبعه خارجی به هلاکت رسیدند.

بر بنیاد خبرنامه وزارت دفاع، در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی غازی آباد ولایت کنر صورت گرفت ۴۵ تن از شورشیان مسلح کشته و ۸۰ تن دیگر زخمی شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی چهاردره ولایت کندز راه اندازی شد، ۱۰ تن از مخالفین مسلح به شمول قاری عبدالله مشهور به مصطفی یکی از فرماندهان کلیدی مخالفان مسلح در کندز کشته شد.

در عملیات ولسوالی ده بالا ولایت ننگرهار، ۲ تن از جنگجویان گروه تروریستی داعش کشته و در عملیات ولسوالی علینگار ولایت لغمان، ۴ شورشی که تبعه خارجی بودند به هلاکت رسیدند.

به همین ترتیب، در عملیاتی که در ولسوالی کشک کهنه ولایت هرات صورت گرفت ۳ شورشی مسلح از جمله ملا عبدالولی یکی از فرماندهان محلی مخالفین مسلح کشته و یک تن دیگر از این شورشیان زخمی شد.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی احمدآباد ولایت پکتیا، ۵ شورشی مسلح کشته، ۶ تن زخمی و ۶ تن دیگر نیز دستگیر شدند. در مربوطات ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک نیز ۵ مخالف مسلح کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

همچنین در عملیات نیروهای اردوی ملی در مربوطات ولسوالی درقد ولایت تخار و ولسوالی میزان ولایت زابل ۴ مخالف مسلح کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی کشور درخبرنامه اش همچنین می نویسد که در جریان این عملیات، ۹ تن از سربازان کشور به درجه شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.