• انتشار: 5 آگوست 2016
  • ساعت: 15:14
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11916
پرینت

نیروهای امنیتی ۷۸ شورشی مسلح را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رساندند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود شورشیان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۸ تن از شورشیان مسلح را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای نوشت؛ نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را علیه شورشیان مسلح در ولایات ننگرهار، غزنی، پکتیکا، پکتیا، کندهار، فراه، هرات، تخار، جوزجان، کندز، بدخشان و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات، ۷۸ تن از شورشیان مسلح به شمول ۳ فرمانده آنان و ۴ تروریست گروه داعش کشته شده و ۳۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

وزات دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های چهاردره و قلعه ذال ولایت کندز راه اندازی شد، ۲۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۴ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در میان کشته شدگان، قاری خیر محمد مسئول نظامی طالبان در ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز نیز می باشد. همچنین در جریان این عملیات، ۳ عراده موتر و ۴ عراده موتر سایکل و مقداری سلاح و مهمات از این شورشیان نیز بدست نیروهای امنیتی افتاد.

 

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی راغستان ولایت بدخشان راه اندازی شد، ۲۰ تن از شورشیان طالبان به شمول شاروال مراد مجیب یکی از فرماندهان طالبان کشته شده و ۱۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی نادعلی ولایت هلمند صورت گرفت، ۲۶ تن از دهشت افکنان کشته شده و یک تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی بالابلوک ولایت فراه راه اندازی شد ۵ تن از شورشیان کشته شده و ۱۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 

به همین ترتیب، در جریان عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی که در مربوطات ولسوالی های گلزان ولایت هرات، موسی خیل ولایت خوست، اندر ولایت غزنی و اچین ولایت ننگرهار صورت گرفت ۱۱ تن از دهشت افکنان به شمول ۴ تروریست داعشی کشته شده، ۲ تن زخمی و مقداری سلاح و مهمات نیز بدست آمد.

 

وزارت دفاع ملی همچنین در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۵ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.